Krémové polévky jsou úžasné jídlo. Jsou jemné, syté a můžete je různě ozdobit a vyšperkovat. Na každou polévku můžete připravit něco křupavého na posypání. Ideálně z těch surovin, ze kterých je samotná polévka. Nebo s těch, které hlavní ingredienci polévky výborně doplňují.

Houbová krémová polévka

K té se skvěle hodí dokřupava opečené plátky bagety a osmahnuté hříbky.

houbovykrem.jpg (278 KB)

Celerová krémová polévka s hruškami

Polévky z pečeného bulvového celeru mají výbornou chuť. Jsou jemné a zároveň chuťově výrazné. Tu podle našeho receptu ozdobte opraženými lískovými oříšky. Navíc jsme v ní zkombinovali celer s hruškami. A to je fakt pecka!!!

celerhruska2.jpg (106 KB)

Květákový krém s koriandrem

Květákové krémové polévky jsou neskutečně variabilní. Stačí přidat pár surovin a použít jiné koření a máte jednou jemnou klasiku a jindy zase ostrou exotiku. Naše verze s čerstvým koriandrem je úžasná.

kvetakovykrem.jpg (68 KB)

Když si chcete ulehčit přípravu polévek, nebojte se použít mražené zeleninové směsi. Vybírejte z kvalitních značek, buď jednodruhovou zeleninu, nebo směsi. Výborná je teď novinka od Bonduelle, směsi na polévky, které jsme testovali v redakci.

DSC_0063.jpg (110 KB)

Česneková krémová polévka

Česnečka je naprosto skvělá polévka. Ať už je to řízná klasika s vajíčkem a opečeným chlebem, sýrem a slaninou nebo krémová jemná verze. Tu jsme doplnili uvařenými brambory. Vyzkoušejte, zamilujete se.

DSC_0541.jpg (69 KB)

Krémová polévka z dýně a kořenové zeleniny

Dýňové krémové polévky patří mezi ty nejoblíbenější. Dýně je jemná a má výbornou chuť, kterou můžete doladit třeba s kokosovým mlékem. Nebo zkombinovat s kořenovou zeleninou, jak v našem receptu. Křupavý doplněk? Na másle osmahnutá kořenová zelenina!

dynova2.jpg (64 KB)

Vybrali jste si z našich krémových polévek? Nebo máte svůj oblíbený recept? Rozdělte se o něj s námi.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama