OI000439.jpg

Hra Similo je určena pro hráče od sedmi let. Mohou ji hrát nejméně dva lidé. Celá partie trvá přibližně deset minut. Balení je malé, takže skvělé na cesty. Jeden z hráčů je takzvaný napovídač, který se snaží zbytku hráčů přiblížit, jaká je skýtá postava. To dělá tak, že vynáší karty různých postav.

OI000447.jpg
 
Na každé kartě je ilustrace postavy, její název a vysvětlivka, kdo to vlastně je. Napovídač se podívá, kterou kartu budou spoluhráči hádat, pak si k ní dobere dalších 11, promíchá je a vyloží na stůl. Tam bude tedy celkem 12 postav. Následně si vezme do ruky ještě dalších 5 karet, z kterých bude vybírat, jakým způsobem a pomocí jaké karty ostatním napoví. Po vyložení jedné si vždy dobere novou.  

OI000443.jpg

Ostatní musí hádat, která z vyložených karet je ta správná – utajená. Radič může vyložit kartu buď svisle, což znamená, že má postava něco společného s tou, kterou máme uhodnout. Anebo vodorovně, což znamená, že se karta v něčem liší (obrázkem, názvem, dobou…).

OI000440-1-.jpg

V každém kole nějaké postavy odstraní, když si myslí, že to není ta správná. Celkem se hraje pět kol a odstraňuje se postupně čím dál více postav. Hra končí buď tehdy, když hráči uhodnou, která je utajená postava, anebo když chtějí odstranit z vyložených právě tu správnou.

60ab77306116eOI000446.jpg

Hra je docela zábavná a rychlá, dobrá na cesty. Člověk u ní musí hodně přemýšlet, takže si i potrénuje mozek, a navíc se mnohdy naučí něco nového. V tomto případě o bájných postavách. Verzi Báje bych ale možná zkusila až s o něco většími dětmi. Zdá se mi, že na ty sedmileté je to ještě trochu složité. Pro ty bych zvolila spíše Similo Zvířata nebo Safari.

albi-22.jpg

Více informací najdete ZDE.

Reklama