Svět parfému je nekončícím příběhem, který toho za svou historii už hodně dal, ale stále překvapuje něčím novým. Je hravý, romantický, vážný či smyslný. Záleží, po čem zrovna žena touží, co uspokojí jeden z jejích pěti smyslů – čich. Společnost Dolce & Gabbana, kterou v roce 1985 založil Domenico Dolce a Stefano Gabbana, se snaží ukojit všechny naše touhy. Nejenže jsou jednou ze značek, jež každoročně udává módní trendy, neopomíjejí ani jeden z nejdůležitějších doplňků, tím jsou zmiňované parfémy.

O tom, že Dolce & Gabbana nejsou mistři jen ve světě módy, kde patří k těm nejlepším, svědčí to, že v roce 1993 získali ocenění za nejlepší vůni roku. Prodává se dodnes a patří k nejoblíbenějším parfémům z portfolia nadaného italského dua, naleznete ji pod jménem Pour Femme. Mísí v sobě romantické tóny květin, zejména jasmínu, karafiátu a lilie. Naopak svěží závan léta naleznete v populárním parfému současnosti Light Blue. Navozuje náladu temperamentní přímořské dovolené, kde je vše povoleno. Prim v něm hrají svěží sicilský cedr, jasmín, bílá růže a symbol života bambus.

Jaká vůně Dolce & Gabbana je oblíbená u nás v redakci?

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

5bdc1536ee90aobrazek.pngMám jednu konkrétní vzpomínku na parfém The One od Dolce & Gabbana. Docela jsem ho od své švagrové k 30. narozeninám a byla jsem hrozně mile překvapená. Trefila se do vkusu a já se zamilovala na první přičichnutí. Dodnes ji mám spojenou se smyslností, ženskostí a svůdností. Nedávno jsem byla na módní přehlídce a na někom jsem parfém The One ucítila a naprosto přesně jsem ho v záplavě všech těch voňavek identifikovala a vrátila se o pár let zpět. Zvláštní jak vůně dokáží vyvolat vzpomínky…

Kristina Vodičková, editorka

5bdc1823e8485obrazek.pngK vůním Dolce&Gabbana to pro mě byla velice dlouhá cesta, protože každá jejich známá vůně mi voněla na všech ostatních, ale s mým pižmem si žádná nerozuměla. Změna nastala až s letošní novinkou Dolce Garden, kterou jsem za půl roky stihla vypotřebovat z jedné třetiny a to mám doma otevřených více jak pět vůní a střídám je. Tato vůně je krásně hřejivá díky vanilce a kokosovému ořechu. Lehce v ní ucítíte i ovocné tóny mandarinky, které doplňuje santalové dřevo. Vůně je to těžší i když vlastně lehká a rozhodně z ní nebolí hlava. Je spíše sladká a neskutečně svůdná a já si s ní přijdu neodolatelná.

Markéta Škaldová, redaktorka

5bdc557e43aa2obrazek.pngSymbolem léta pro mě není jen slunce a vysoké teploty, ale také již zmíněný parfém Light Blue. Prvně jsem ho cítila na mamince, natolik mě učaroval, že jsem si ho hned následující den pořídila. O několik týdnů později se s jím voněla i  sestra. Ač všechny tři preferujeme sladké a těžké vůně, Light Blue je výjimkou, kterou si rok co rok pořizujeme a nedáme na ni dopustit.

Klára Křížová, obchodní ředitelka

5be1949413f8fobrazek.pngMě nejvíce oslovil parfém s názvem Light Blue Italian Zest, který je vylepšenou verzí vůně Light Blue. Jedná se sice o ryze letní vůni, protože obsahuje svěží citrusovo-květinové tóny, ale já ji mám ráda i podzimním období. Ta letní mi už došla, tak jsem si musela objednat novou. Myslím, že se hodí i k podzimu. Líbí se mi výrazné citrusy, ráda se s ní voním, nosím ji v kabelce a používám ji několikrát za den. Už jsem „nakazila“ i mé kamarádky, které si ji díky mne také koupily.


Vyhrajte parfém Dolce & Gabbana The One a Dolce & Gabbana Light Blue

5be19635f1d83obrazek.png
Chcete vyhrát parfém Dolce&Gabbana Light Blue nebo Dolce&Gabbana The One? Napište nám do diskuze níže, který parfém Dolce & Gabbana byste chtěla vyhrát, proč by měl putovat právě k vám. Pro účast v soutěži musíte být zaregistrované a mít vyplněné údaje pro zaslání výhry. Dvě výherkyně vybereme 28. 11. v 15 hodin.