titulka.jpg

Udržitelnost a ekologie

Nejen ochrana životního prostředí při výrobě jednotlivých materiálů, ale i udržitelnost a recyklace jsou důležité faktory pro to, aby byl zahradní nábytek více ekologický.

Značky Hartman a Doppler patří mezi přední představitele tohoto trendu. Oba výrobci kladou důraz na používání recyklovaných materiálů, jako je recyklovaný plast a certifikované dřevo FSC. Zároveň jsou plastové židle Hartman znovu recyklovatelné.

64e30764a27b0obr2.jpg
Výrobce Doppler zase usilovně omezuje používání plastových obalů a využívá ekologický obalový materiál.

Praktičnost a maximální využití

Zahradní nábytek již není navrhován jen pro velké venkovní prostory, ale výrobci se snaží o vytváření multifunkčního nábytku, který umožňuje efektivně využít i menší prostory. Kulaté stoly Hartman jsou oblíbené zejména pro jejich křížovou nohu, která zaručuje dobrou stabilitu stolu a zároveň umožňuje umístění až 6 kusů židlí. Ušetří vám tak cenný prostor a zároveň potěší neotřelým designem.

Pro velmi malé prostory, jako jsou balkony a lodžie určitě využijete skládací nebo stohovatelný nábytek s propracovaným vzhledem. Pro nečekané hosty nebo pro posezení s přáteli se vždy hodí rozkládací stoly.

64e30808ccde7obr3.jpg

Minimalismus a přírodní materiály

Minimalistický design a používání přírodních materiálů jsou klíčové trendy v zahradním nábytku, které jsou oblíbené pro svou estetiku, trvanlivost a schopnost zapadnout do různých exteriérů. Kombinace vysoce moderních materiálů s ryze přírodními materiály umožňuje vytvořit unikátní a osobitý styl.

64e3084bc8c6bobr4.jpg

Přírodní materiály, jako jsou dřevo, ratan, bambus a voděodolné HPL desky, nejenže dodávají zahradě organický a teplý vzhled, ale také podporují udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Teakové dřevo je známé svou přirozenou odolností a v průběhu času i změnou původní barvy, a to do zlato – šedé barvy.

Luxus a pohodlí

Pohodlné polstrování, luxusní textilie a kvalitní povrchová úprava, přinášejí do zahrady prvek luxusu a pocit pohodlí. Zahradní sety dokonale imitují nábytek do interiéru, ale zároveň mohou zůstat venku za každého počasí. Zahradní nábytek vhodný do každého počasí byl vyvinut speciálně tak, aby nabídl maximální pohodlí, kvalitu a design, a to i při minimální údržbě.

64e308939b165obr5.jpg

Inovativní technologie

Rok 2023 přináší i do zahradního nábytku nové inovativní prvky. Tyto inovativní prvky umožňují vytvořit moderní a funkční venkovní prostor. Stoly s integrovaným plynovým ohništěm jsou moderní a neskutečně krásné. Díky teplu, které plynové ohniště poskytuje, můžete prodloužit využití venkovních prostor až do zimních měsíců.

obr6.jpg

Vaše zahrada či terasa by měla být místem, kde můžete relaxovat, trávit chvíle s rodinou a přáteli a čerpat energii z přírody. S širokým spektrem možností od značek jako Hartmann a Doppler můžete snadno najít ten správný kousek zahradního nábytku, který splní vaše očekávání a dodá vašemu venkovnímu prostoru tu správnou atmosféru.

Reklama