Podle předpovědi nás čeká tropický víkend. Hurá, sezona venkovního vysedávání je tady. Naše zahrady, terasy a balkony zase zaplaví plastový mor. Plastový nábytek je levný, snadno stohovatelný, lehký, takže se nám zdá nanejvýš praktický. Ale je také estetický? O tom se dá diskutovat.

V podstatě proti němu nic nemám. Koneckonců sama ho na balkoně mám už několik let. A také podle toho vypadá. Povětrnostní vlivy se na něm ošklivě podepsaly, takže ztratil svou původní tmavomodrou barvu, je zešedlý a dělá mi spíš ostudu. Zpočátku jsem ho brala jako provizorium, které za čas, až se finančně zmátořím, vyměním za něco estetičtějšího. Dosud se tak nestalo a „plasťáky“ můj balkon hyzdí dál. Ještěže na něj vidím jenom já.

Už se na nich nedá ani sedět, protože materiál vystaven větru slunci dešti a mrazu „nabobtnal“ a drolí se, a obarví vám oblečení na modro. Když na ně dáte polštářky, obarví je také, takže milá křesílka a židličky jsou vlastně úplně k ničemu.

Když se tak dívám na designový nábytek, mám sto chutí plast konečně vyhodit a pořídit si něco hezčího. Jen musím vyřešit takovou malou drobnost. Kam ho uložit na zimu.

Podívejte se na nové trendy v zahradním nábytku, a napište mi do diskuze, jak se vám líbí a zda byste si něco takového postavily na svou zahradu, terasu nebo balkon.

Já bych si něco takového klidně postavila do obýváku.

nábytek

Retro. Chromované trubky a ratanový výplet

nábytek

Stůl z tvrdého dřeva a vyplétaná křesílka

nábytek

Tento dřevěný stůl se židlemi by slušel i prostorné kuchyni nebo jídelně

nábytek

Filigránsky působí tento nábytek z ohýbaných kovových prutů

nábytek

Lamelové křesílko přímo láká k relaxaci

nábytek

Ratan je věčným evergreenem a z módy nikdy nevyjde

Foto: EXX

Čtěte také:

Reklama