Zahrady nabízejí možnost různých úprav. Někdo má rád zarostlé houštiny, jiný zase úhledné trávníky a cestičky vysypané kamínky. Punc zahradě dodají také různé doplňky, které lahodí našemu vkusu. Ladění do jednoho stylu, barvy, různé kombinace vytvoří ze zahrady krásný kout domova, nebo také přeplácaný prostor.

Speciální místo mají v zahradě stále oblíbenější kýče. I když, kde je hranice kýče? Když se někomu líbí, určitě je za kýčovité a nevkusné nepovažuje.

Je zajímavé, že si z kýčů typu trpaslíci či květináče s obličeji řada z nás utahuje, v obchodech ale patří tyto věci k nejžádanějším.

Sama mám sbírku trpaslíků na zahradě, jsou památeční po mé mamince a já je ze zahrádky nevyženu, dokonce jsem si k nim našla láskyplný vztah.

Myslím, že trpaslíci mají takovou příčku v oblíbenosti, že si zaslouží samostatný článek.

Teď se chci zaměřit na různé nádoby, stojící v zahradě, na terase, na skalce, které jsou květináčem. Při prohlížení různých fotogalerií jsem se nadchla i zděsila, co všechno lidé považují za vkusné. Podle mne nevhodný a nehezký květináč bude vždy nehezkým, i kdyby z něj rostla orchidej či nádherný tulipán. Posuďte samy, pokud máte své oblíbené květináče či jiné nádoby na zahradě, podělte se s námi o fotky.

Zajímá mne, co si myslíte o fotkách, které jsme pro vás s Katkou grafičkou vybraly.

Kdybyste chtěli inspiraci na netradiční patrový květináč s ptačí budkou navrchu, našli jsme pro vás postup, jak ho vyrobit: www.mimibazar.cz/navod.php?id=9365

květináč

Patrový květináč na měsíční jahody

Reklama