Dnes nás čeká krásný letní den, i když je v podstatě ještě jaro, a zpříjemníme si ho i tématem bylinkových a zeleninových zahrádek a jídel.

Včera mne zastihla zpráva, že ledoví muži přijdou tak, jak mají, tedy tento víkend, a že naše zahrádky v neděli po ránu sežehne asi letošní poslední mrazík. 

Ale k dnešnímu dni. Co nás čeká a nemine? Věřím, že mne nemine záplava vašich fotek letošních rozkvetlých a rozzeleněných zahrádek, hromada receptů z vašich výpěstků, nebo oblíbených jídel z čerstvých bylinek. Že mne zahltíte a nedáte mi odpočinku svými příběhy ze zahrádek a popisem vaší proměny z milovnic hospůdek v Mičurinky. Nebráním se ani úvahám nad chutí kupovaných a pěstovaných zelenin.

A jinak také za chvíli vás nemine dnešní soutěž. Přesně v 8 vyjdou pravidla, věřím, že zaujmu všechny hloubavé z vás, které mají pod čepicí, nebo kšiltem.

A když nezapomenu, nebo stihnu, tak vám dám na vědomí, co chystáme na příští týden v naší redakci. A že se máte na co těšit!

Přeji vám všem teď dopoledne krásné ráno, těm z vás, co přijdou až v poledne, dobrou chuť, a odpoledním a večerním čtenářkám krásné odpoledne i večer.

A teď k tématu:

  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?

Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama