fazol

Tato stále nedoceněná luštěnina je nejen krásnou pnoucí rostlinou, která zakryje nepěkná zákoutí v zahradě, ale její plody jsou chutné a prospěšné našemu zdraví. Právě teď začíná čas její sklizně. Pojďme se této plodině věnovat trochu podrobněji.

Milé zahrádkářky, dovolte mi, abych si na úvod přihřála trochu své fazolové polívčičky a možná (alespoň nepatrně) přispěla k popularizaci této kulturní plodiny.

Když jsem poprvé sázela fazole, bylo to spíš ze zvědavosti. Byla jsem smířena s tím, že mi nic nevyroste, což by mě moc netrápilo, neboť tato luštěnina (jako všechny ostatní) nepatřila zrovna k mým gastronomickým favoritům. Ale světe div se, jako by mi chtěla dokázat, že si zaslouží mou přízeň, úspěšně vzešla, zdárně rostla, vesele se pnula, krásně kvetla, příjemně voněla a bohatě plodila. A tak jsem sklidila lusky, usušila semena a opět zasadila.

fazole

Najednou jsem k téhle rostlině pojala sympatie a přišla jí na chuť. Od té doby ji pěstuji, sklízím, jím, ale snad o ní i něco málo vím.

Proč fazole pěstovat?

Kromě toho, že je to opravdu „hezká pnoucí kytka“, která zakryje nepěkná zákoutí v zahradě, nebo vytvoří dočasný živý plot, je prospěšná našemu zdraví.

Obsahuje mnoho vitaminů a minerálů. Fazole je bohatá na riboflavin (B2), a další vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, vitamin E, vitamin C, karoten a niacin. Z minerálních látek obsahuje draslík, vápník, fosfor, hořčík, jód, a také sodík a železo.

Fazolky snižují cukr v krvi. Obsahují antibakteriální látky. Přítomné aglutininy mají močopudné účinky. Tato luštěnina je vhodná při chorobách srdce a krevního oběhu, ale i při poruchách ledvin.

Čtěte také:

Jak a kdy fazole sklízet?

Jakmile začnou žloutnout a opadávat listy, dává rostlina najevo, že je čas sklizně. Lusky postupně zasychají, semena v nich jsou zralá, vybarvená a tvrdá. Když zatřesete rostlinou, uslyšíte jak v nich semena chrastí. Nenechte lusky přezrát. Zvlášť při slunečných a horkých dnech, jaká panovala v minulých dnech, hrozí, že puknou a semena z nich vypadnou.

Při sklizni bereme ohled na další využití:

Chceme-li semena pro další pěstování, nebo kuchyňskou úpravu. Na semena sklízíme buď probírkou (otrháme jen suché lusky a ostatní necháme na rostlinách dozrát), nebo vytrhneme celou rostlinu a dosušíme lusky na chráněném, tmavém a dobře větraném místě.

Fazole určené ke zpracování sklízíme nedozrálé, ale konzumujeme je pouze tepelně upravené. Syrové jsou mírně toxické.

Jak předcházet nebo alespoň zmírnit nadýmání?

Mnozí lidé se této luštěnině vyhýbají kvůli potížím se zažíváním, které je provázeno nadýmáním. Způsobují ho některé cukry, které nejsou pro člověka stravitelné a jsou rozkládány až bakteriemi ve střevech. Dá se tomu předejít tím, že fazole před tepelnou úpravou namočíme (nejlépe přes noc) a ráno vodu (v níž se vyluhovaly nežádoucí cukry, ale bohužel i část minerálních látek a vitaminů) slijeme a vaříme v čisté vodě.

Čtěte také: Jihoameričtí vědci upravují fazole, aby nenadýmaly

Zajímavost na závěr: Věděli jste, že se dají využít i lusky?

Z lusků (bez semen) se dá připravit nápoj proti melancholii a pro uklidnění trávicí trubice. Takový nápoj působí příznivě při zadržování vody v těle, čímž dokáže snížit i tlak krve.

Na jeho přípravu použijte 4 hrsti nadrcených sušených lusků, které necháte ve dvou litrech vody nabobtnat, a potom při mírném varu asi půl litru tekutiny necháte odpařit. Sceďte a pijte 3 až 5x denně vlažný.

Čtěte také:

Reklama