Dýně, nebo také tykev je nejen krásná na pohled a hodí se k podzimnímu dekorování, ale je to hlavně užitečná a zdravá zelenina, která má široké uplatnění v kuchyni. V září je čas její sklizně. Pokud ji nechcete nechat vyrůst do obřích rozměrů a vydlabat z ní „halloweenskou příšerku“.

Většina z nás má dýni spojenou s Halloweenem, i když mnohem dříve, než americký svátek, tady byly dýňové kompoty. Jedněmi nenáviděné, druhými milované. Alespoň já si to tak pamatuji. Dýňový kompot s pomerančovou příchutí mám spojený s dětstvím, a to jsem o žádném Halloweenu neměla ani ponětí.

Dnes je to spíš naopak. Napřed Halloween a potom kompoty, dýňové polévky, a mnoho dalších dobrot, které se dají z dýně vyrobit. A poslední dobou se stávají součástí našeho jídelníčku mnohem častěji, než tomu bylo dříve, což je jistě chvályhodné.

dýně

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čím je dýně prospěšná našemu zdraví?

  • Podporuje trávení
  • Odvádí z těla přebytečnou vodu a toxiny
  • Posiluje imunitní systém
  • Snižuje hladinu tuku v krvi
  • Zpevňuje cévy
  • Zlepšuje stav kůže a vlasů

Má vysoký obsah vody, vlákniny a nenasycených mastných kyselin (hlavně semena). Z vitamínů stojí za zmínku A, B, C a z minerálních látek železo, fosfor, draslík, hořčík, vápník a zinek. Dýně jsou chudé na energii, takže se hodí při shazování přebytečných kilogramů.

To je dost důvodů k tomu, abychom dýně pustily do své zahrady, co říkáte, milé zahrádkářky.

Dýně je nenáročná na pěstování, ale o to je náročnější na prostor. Její široké listy a rozpínavé odnože dokážou pokrýt poměrně velkou plochu. Její bujný růst můžeme redukovat (zkracováním nových výhonů, vyštipováním květů, nebo mladých plodů) nebo naopak využít. Obrovské a krásně tvarované listy můžou posloužit jako zákryt nepěkných zákoutí zahrady, třeba kompostu.

Čtěte také:

Reklama