Kopřivy na své zahrádce určitě nechcete, ale než začnete s jejich likvidací, využijte jejich léčivé síly. Zabijete tak tři mouchy jednou ranou. Uklidíte si zahradu, uděláte něco pro své zdraví a vyrobíte si skvělé hnojivo. Máte nejvyšší čas. Do 5. května jsou prý kopřivy nejlepší!

Květen je už podle názvu měsícem nejbujnějšího kvetení, i když počasí moc jarně nevypadá. Občas nevíte, jestli sněží, nebo vzduchem poletují okvětní lístky ze stromů. Ale jak praví pranostika: “Studený máj, v stodole ráj“, měli bychom se z toho spíš radovat. Tak to přece má být. I přes nepřízeň počasí se příroda snaží a dělá nám radost množstvím květů.

kopřiva

Kvetou nejen ušlechtilé květiny, ale i plevel. Pokud mu v tom včas nezabráníme, bude boj s ním ještě složitější. Přečtěte si článek, který jsme věnovali jeho ekologickému hubení

S plevelem nemáme slitování, ale občas bychom měli udělat výjimku. Mezi užitečné plevele patří určitě kopřiva.

  • V této době je nejšťavnatější a toho bychom mohli využít a vyrobit si z ní elixír, který pročistí krev, vylepší její obraz a dodá nám novou energii. Zde najdete celý postup
  • Neláká-li vás výroba elixíru, zkuste si mladé kopřivy alespoň usušit. Čaj můžete pít samostatný, v různých směsích, nebo ho použít na oplachování vlasů. Dodá jim překrásný lesk. Mám to vyzkoušené.
  • Kopřiva má své místo i v kuchyni, je to zdravá a lehce stravitelná zelenina s vysokým obsahem železa.
  • Kopřiva je užitečná i pro zahradu, roste-li třeba na kompostu, pomáhá zlepšovat jeho kvalitu. Ostatním rostlinám pomáhá odolávat proti slimákům a hlemýžďům.
  • Blízkost kopřiv prospívá i rajčatům a mnoha bylinkám. Podporuje jejich růst a zlepšuje kvalitu třeba šalvěji, mátě peprné, majoránce, nebo kozlíku lékařskému.
  • Z kopřiv se dá udělat i výborné hnojivo s vysokým obsahem dusíku. Natrhejte kopřivy, nasekejte je, dejte do nádoby (smalt nebo plast), zaplňte ji asi ze 3/4 a dolijte vodou. Nechte kvasit. 2-4 týdny podle teploty. Výluh je hotový, když přestane pěnit a ztmavne. Výluhem zalévejte květiny i zeleninu.

A zajímavost na závěr:

Jak zmírnit popálení kopřivou? Způsobuje ho kyselina mravenčí, která se do kůže dostane poraněním malými jehličkami z oxidu křemičitého, kterými je pokryta celá rostlina. Od nepříjemného pálení a svědění pomůže potření šťávou ze šťovíku kadeřavého, který roste většinou poblíž.

Čtěte také:

Reklama