rebarbora

Rebarbora by měla být na každé zahradě. Kdo nikdy neochutnal rebarborový koláč nebo marmeládu, neví, co je opravdu dobré. Rebarbora je nejen užitečnou, nenáročnou, ale také velmi krásnou a dekorativní rostlinou, která se může stát okrasou částečně zastíněných koutů.

A to nepíšu jen proto, že ji máme na zahradě. Nevím proč, ale mám pro ni slabost. Je to úplně obyčejná, nenáročná „kytka“, která si roste v částečně zastíněném a ne zrovna úrodném místě zahrady a navzdory nulové péči se jí opravdu daří. Rok od roku vytváří bohatší trs překrásně tvarovaných listů se šťavnatými řapíky, které mají široké využití v kuchyni.

reb

Pamatuji si ji z dětství, ale tenkrát mě spíš mě odrazovala svou kyselou chutí. Teprve teď jsem v ní našla zalíbení. Každým rokem se ji snažím co nejlépe zužitkovat. Myslím, že rebarbora byla mým prvním „pokusným králíkem“ pro výrobu džemu. Zřejmě jsem neměla trému, že něco zkazím, a možná proto mě výsledek mile překvapil. Jeho kyselá, ostrá a výrazná chuť mi vyhovuje mnohem víc, než mdle přeslazená chuť jiných džemů. Jediné, co strávníka může odradit, je zelená barva, ale ta prostě k rebarboře patří.

A to nemluvím o skvělých koláčích s drobenkou. Jen při té myšlence se mi sbíhají sliny…

Letos jsem ji nechala vykvést a jsem mile překvapena nádhernou architekturou celé rostliny, která se pyšně rozprostírá na svém stanovišti. Já vím, že bych měla květy odstraňovat, aby neoslabovaly tvorbu listů, ale nějak nemám to svědomí. Vždyť je tak nádherná, posuďte sami.

reb

A na závěr pár zajímavostí:

  • Listy nikdy neořezávejte nožem, (do rány by se mohla dostat infekce, která by napadla celou rostlinu) raději list odloupněte nebo vykruťte do stonku. Jde to snadno.
  • Stanoviště jí vyhovuje spíše slunné, nebo částečně zastíněné.
  • Nároky na půdu: hlinitá s dostatkem vápníku a živin.
  • Mrazuvzdorná, dá se snadno pěstovat i ve větších nádobách na balkonech a terasách.

Pěstujete také rebarboru? Co z ní vyrábíte? Napište nám svůj oblíbený recept.

Foto: autorka

Čtěte také:

Reklama