Červenec se nám pomalu chýlí ke konci a naše zahrada nám dělá radost. Nejen záplavou květů, ale i úrodou zeleniny. Pokud jste sázeli brambory, už je čas na sklizeň poloraných odrůd.

Milé zahradnice, jestli jste začátkem května (nebo dokonce koncem dubna) nezahálely a udělaly si pár řádků brambor, můžete se pomalu těšit na úrodu.

brambory

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Jak poznáme, že je čas vykopat první brambory?

Bramborová nať polehává a žloutne, hlízy jdou snadno odtrhnout od stolonů a jejich slupka je pevně spojena s dužninou. Brambory sklízíme nejlépe za suchého počasí, jinak bychom je museli dodatečně usušit. Poškozené hlízy, (občas se stane, že je nasekneme motyčkou), vytřídíme a co nejdříve zkonzumujeme.

Jak a kde nejlépe uskladnit brambory na zimu?

Ideální je tmavý, dobře větraný a optimálně vlhký sklep. (Optimální vlhkost je mezi 85 - 90 %. Při vyšší vlhkosti napadají brambory plísně a nižší zase vede k sesychání hlíz, což dobře známe z panelákových sklepů.)

Brambory ukládáme do prodyšných bedýnek nebo na lísky. V zimě by se teplota sklepa měla pohybovat mezi 3-5 stupni nad nulou.

Při nižší teplotě získají nasládlou chuť. Víte, proč se tak děje? Hlízy přestávají „dýchat“ a nestačí spotřebovat cukr, na který se přeměňuje škrob.

Dá se s tím ještě něco dělat, nebo jsou brambory znehodnocené? Nasládlá chuť zmizí, když dáme brambory na několik dní do místnosti s teplotou mezi 15 - 20 stupni.

Důležitá je i vlhkost.

Pozor na zelené brambory! Takové brambory nekonzumujte, je v nich obsažena jedovatá látka solamin.

Co se záhonem po bramborách?

Půda po sklizni brambor je ve výborném stavu a můžete ji osázet další zeleninou: Ranými odrůdami kedlubnů, kapustou, zelím, ředkvičkami, salátem, polníčkem, špenátem atd.

Léto ještě zdaleka nekončí a máme před sebou ještě krásné pěstitelské zážitky.

Čtěte také:

 

Reklama