Zahrádka už dala bohatou úrodu rané zeleniny. Ředkvičky, saláty, rukola, karotka, někde i hrášek mají už po sklizni a je čas na další výsev a výsadbu. Poradíme vám, které druhy zeleniny jsou nejvhodnější.

Zelenina je pro naše zdraví, ale i chuťové pohárky nepostradatelná. Ta vypěstovaná na vlastních záhonech obzvlášť. Klíčící semínka nebo rostoucí listy různých barev a tvarů je radost pozorovat, takže nám přináší i estetický zážitek.

Ještě než se pustíte do bohatého výběru letních zelenin, je potřeba vědět následující:

  • Nepěstujte po sobě stejné, nebo příbuzné druhy. (Třeba po ředkvičkách kedlubny nebo ředkev) Zabráníte tak šíření chorob a škůdců, které tyto zeleniny napadají.
  • Připravte si záhon: pečlivě ho vyplejte, mělce zryjte a urovnejte.

Jaké druhy jsou nejvhodnější pro červencové pěstování?

Především jsou to zeleniny s krátkou vegetační dobou.

Ředkvičky jsou evergreenem na našich zeleninových záhonech. Dají se pěstovat takřka celé léto. Můžete si vybrat z mnoha barev a tvarů, ale pro letní pěstování odborníci doporučují odrůdu zvanou „Kvinta“. Je speciálně vyšlechtěna, aby předčasně „nehnala“ do květu a „nedřevnatěla“.

Kedlubny (modré i bílé) jsou další oblíbenou zeleninou pro svou výbornou chuť a široké uplatnění v kuchyni. K červencovému výsevu se nejlépe hodí druhy, které nejsou náchylné k praskání, nebo dřevnatění. Z modrých se shánějte po odrůdě s názvem Azur, nebo Kozmanova modrá, z bílých se prý nejlépe osvědčuje „Luna“.

Pozor, oproti ředkvičkám jsou kedlubny náročnější na zálivku a vyžadují stále vlhkou půdu.

Listový salát je velmi vděčnou zeleninou, která roste rychle a snadno se pěstuje. Můžete ho vysévat dokonce i po květinách, třeba po cibulovinách.

Pekingské zelí má křehké listy a výborně se hodí jako základ do salátů. Když ho vysejete do poloviny července, na sklizeň se můžete těšit už koncem září. Na rozdíl od čínského zelí, které tvoří listy, má „peking“ úhledné, pevné, podlouhlé hlávky.

Pokud chcete vyzkoušet ještě něco „exotičtějšího“, pusťte se do fenyklu. Tato zelenina, kterou známe především z italské kuchyně je stále oblíbenější i u nás. Jeho pěstování není o nic složitější, než u jiných známějších druhů. Jen potřebuje trochu víc místa. Vysévejte do řádků od sebe vzdálených minimálně 25cm a po vzejití rostlinky vyjednoťte tak, aby mezi nimi bylo alespoň 15cm.

Nezapomeňte na hrášek a fazole. Hrášek možná ještě sklízíte, ale jestli máte volný záhonek po jiné zelenině, klidně můžete vysévat další „várku“. Fazole jsou teplomilné, takže jim červencový výsev vyhovuje.

Pro lepší vzejití je dobré nechat hrách i fazole přes noc nabobtnat.

Čtěte také:

Chcete mít na jaře krásné tulipány? Je nejvyšší čas vykopat jejich cibulky

Nad vlastnoručně vypěstované jahody není

 

 

Reklama