píše čtenářka Věrulinka a chápe se tohoto tématu s velkou radostí. rptože se opravdu má čím pochlubit. Na zahraděš pěstuje takřka vše, co se tam pěstovat dá. Od květin, přes zeleninu, až po ovocné stromy. Hádejte, co má nejradši.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Právě v tento jarní a už jsme přešli do letního období, nevím, co dříve dělat na zahradě. Rajčata ve fóliovníku úžasně rostou, taktéž okurky, ať hadovky, nebo nakládačky. A nejen ve fóliovníku, ale i venku ze semínek, který byly v pařníku, který jsem už otevřela a nechala přírodě a sluníčku, aby pomohly v růstu.

veru

Po pravdě jsem to letos nějak přehnala, úrody budu mít opravdu požehnaně. V zavařování nebudu vědět co dřív, včetně ovoce, letos bude hodně jablek, švestek, ale sklenic budu mít málo. Už nyní sháním sklenice, kde se dá a u koho se dá. Je to těžký, všichni zavařují, mimo sousedky, tu naopak zásobuji já a ona mi schovává sklenice.

veru

Okurky nakládačky, budu mít zásobu asi na dva roky. Sice něco rozdám, ale i tak budu mít velikou zásobu. Už mám nakoupený ocet, protože každým rokem jsou obchody vyprodány a sousedi chodí ke mně pro ocet. Nic proti ničemu, ale proč se taky nezásobí dopředu, že? To samé je s koprem, vědí, že budou potřebovat kopr do okurek, chodí raději ke mně, ale vždy jim ráda pomohu.

Velikou radost mi udělal letos ořech-vlašský, je plný plodů. Po dva roky jsem měla pár oříšků, sotva na vánoční cukroví. Vloni jsem byla nucena si ořechy koupit, mráz mi ořešák pěkně zlikvidoval.

veru

Po pravdě na kytičky moc nejsem, mám je, to ano, ale nehrotím to, mám raději vše, co se dá konzumovat a zavařit, to pěstuji nejraději. Nesmí mi chybět cukety, ty miluji. Nejen do bramboráku, ale je z nich vynikající zelí, který si letos dokonce zavařím do sklenic a po celou zimu, jenom vyklopím, ohřeji a je příloha hotová k masíčku, vepřovému, kachničce, či husičce.

Recept:

Nastrouhám cuketu, pokud možno mladou, zpěním cibulku do růžova a vložím cuketu. Osolím, trošku cukru, ocet a povařím. Přidám nastrouhanou bramboru, znovu povařím a zelí je hotové a je moc dobré. Může se dát na půl s kysaným zelím, je to balada chuťově.

Nesmím zapomenout na brambory, sice mám tři malé řádečky, ale už se těším, na konci června si je vyndám, a s mlékem a tvarohem a pažitkou, pochoutka.

Při grilování, používám ty malé brambůrky v alobalu, to je ňaminka s kusem pěkné krkovičky grilovaný. Přeji vám všem milé ženy-in, která si vše pěstujete, abyste měly velkou úrodu, počasí se umoudřilo a napovídá, že úroda bude veliká.

Zdraví Věrulinka

Milá Věrulinko, tak to jsem netušila, že jste na zeleninku. Odhadla bych vás spíše na kytičky. A díky moc za recept. Já mám ráda cuketu grilovanou, už jsem z ní dělala i bramborák, ale pěkně jsem se u toho vyvztekala. Moc vody

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Dnes máte prostor napsat nám něco o svém zahradničení, pěstování, šlechtění, prostě o všem, co roste a květe na vaší zahradě, a třeba i na balkoně nebo v truhlících.

Těším se na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama