Když člověka pohltí zahrad, je ztracen. Své o tom ví Klára Křížová, šéfka našich obchodnic: „Přiznám se, že poslední dobou se měním o víkendech v zahradnici. Před dvěma roky jsem po své mamince zdědila domeček...

Přiznám se, že poslední dobou se měním o víkendech v zahradnici. Před dvěma roky jsem po své mamince zdědila domeček - větší chatu u Berounky, se zahradou. Na chatu jsme jezdili skoro každý víkend, hlavně léto je tady krásné! Zahrada, před plotem polní cesta a břeh Berounky. Když je víc vody, je slyšet šumění nedalekého jezu. Když zrovna nejsou povodně, je to opravdu nádherné místo.

Zahradničení mě úplně dostalo. Mám ráda, když na záhonech kvetou kytky, vymýšlím, kam co zasadím a jak to pěkně vykvete. Někdy je to pokus - omyl ( kytky něco sežere nebo jsou špatné sazenice a nevyrostou..), takže je stále co dělat. Jarní nákupy v zahradnictví jsou pro mě nákladnější, než nákup oblečení a bot. Mám už vytipované zahradnictví, kde vím, co mají, co kde koupím, kde jsou moc drazí atd... Skoro pokaždé, když ale někam vlezu, něco koupím. A celá rodina si už ze mě dělá legraci.

Musím přiznat, že jak už mám zahradu zpracovanou, zasazenou, začínám se lehce nudit. Protože je skoro všechno hotové. Cítím se z toho nesvá, protože jak mám celkem stresovou práci, fyzická práce s lopatkou a s rýčem v ruce mi dělá vyloženě dobře.

Poslední dobou jsem ale trochu megaloman.... Líbí se mi převislé petunky, které když pěkně hnojíte, udělají v létě více jak metrový závěs. Takže jsem si letos vytvořila deset závěsných květináčů. Aby pěkně visely u vchodu, udělal mi místní kovář takové kovové konstrukce, kam se dají pěkně zavěsit. A zespoda jsem zasadila pnoucí růže....
Také jsem měla letos období plamínků, už mám čtyři, pěkně vzrostlé a bohaté. Tak jsem jich letos přikoupila dalších pět a zasadila jsem je různě po zahradě, kde by se tak mohly ještě šplhat.
Ještě nemám osázené všechny volně stojící květináče - na dlažbu u venkovního stolu se ještě nějaké vejdou..
Naštěstí skončilo období okrasných keřů, ty už snad všechny mám a žádný už se nikam nevejde... tedy možná jeden rododendron by se mi ještě dozadu vešel pod smrk, je tam takový hezký stín ...

Máte to taky tak? Když se vám nějaké kytky líbí, máte jich plnou zahradu? Je to normální? :-)

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. května 2011: Vyfoťte svou zahrádku

Všechno kvete, pučí, bzučí a zpívá - je tu květen a v zahradách nastalo to nejbarevnější období.

  • Pochlubte se svou zahrádkou a vyfoťte ji!

Ano, ano, vyfotografujte k dnešnímu tématu svoji zahrádku a pošlete mi ten obrázek v elektronické podobě do redakce. A pozor! Chci jen jeden obrázek - ten nejkrásnější pohled na vaši zahrádku. K obrázku mi připište, co přesně na něm je a proč se vám tenhle pohled tolik líbí. To všechno zašlete na redakční e-mail 17. května 2011 do 15.00 hodin.

Nejkrásnější zahrádku ocením malým dárkem, totiž knížkami Zahradničení s měsícem od Reginy Engelkeové a Velká kniha o bylinkách od Jekky Mcvicarové z (oba tituly vydal Knižní klub).

zahradniceni bylinky

Reklama