Možná se mnou nebudete souhlasit, ale já si myslím, že každá zahrada je takový malý magický prostor. To, jaká je, dokáže o svém majiteli vypovědět mnohé, dalo by se i říci, že v ní lze číst mnoho o lidech, kteří ji obývají. Staré mystické učení z dávné Číny feng - šuej se mimo jiné zabývá i čtením signálů z vaší zahrady.

 

garden

Jedním z významných faktů, o kterých tato moudrost pojednává, je přítomnost ptáků. Lillian Too říká, že ptáci jsou jedním z tisíce prostředníků, skrze něž s vámi může komunikovat příroda , navíc se zdá, že jsou jejím oblíbeným sdělovacím prostředkem. Když se objeví ptáci, je to vždy dobré znamení, které nám ohlašuje nový začátek a bezpečí. A pokud se ve vašem mikroprostoru zahnízdí zvláštně zbarvený či zpěvavý ptáček, je to předzvěst toho, že v našem životě dojde k nějaké významné a šťastné události. Podle taoistického feng - šuej mají velký význam především žlutí ptáčci, ti nesou poselství něčeho opravdu šťastného, například svatby, zrození nového života či povýšení v práci…

Pokud jste se rozhodli prodat svůj dům a situace se nevyvíjí tak, jak byste si přáli, doporučuje se namalovat obrázek ptáka, jak letí z domu a nese v zobáčku kousek papíru s vaší domácí adresou. Takový obrázek je dobré zavěsit na zeď vedle domovních dveří - a brzy se objeví ten správný kupec. :-) Pro umocnění tohoto pomocného symbolu můžete připsat částku, za kterou si přejete dům prodat.

garden

Podle feng - šuej, které je plné tajemných informací a zpráv, se s vámi vaše zahrada pokouší komunikovat stále, je proto dobré si všímat signálů a poselství, zvláště v ranních hodinách, kdy se provádí sluneční koupel.

Zaznamenáme-li izolovanou rozkvétající květinku, znamená to, že dozrává nějaký náš důležitý projekt. 

Červená květina symbolizuje lásku a žlutá bohatství. Bílá květinka předznamenává nové a významné přátelství. 

Najdeme-li na svém pozemku zdravou rostlinku, které opadávají listy, naznačuje nám, že nastal čas na velký úklid veteše. Je to signál, který nám sděluje, že je toho mnoho, co je potřeba vyhodit, aby se připravilo místo pro nový růst…

garden

Pokuste se, pokud budete chtít vyzkoušet toto zahradní feng - šuej, sledovat také ovocné stromy. Nesou-li tyto stromové bytosti ovoce na levé straně, naznačuje to, že pána domu očekává významnější vítězství. 

Ovoce na pravé straně signalizuje, že štěstí může očekávat paní domu.

Podle starého čínského vědění jsou mravenci směřující k domu vždy dobrým znamením, o mravencích v domě ale feng - šuej mlčí. :-( V mém starém domově se mi párkrát stalo, že mě v noci vzbudil zvláštní pocit, že cosi není v pořádku… Byly to zástupy a zástupy mravenců, kteří proudili přímo naším domovem… Dobrá zpráva je, že to vždy byli černí mravenci, a ti jsou vždy lepším symbolem než ti červení. 

Velmi příznivým znamením je, když do domu skočí žába.

Zatoulaná želvička, která se také může objevit na naší zahrádce, je rovněž šťastným znamením!

garden

Každý živý tvor, který navštíví naší zahradu, podle Lillian ohlašuje štěstí - z mého pohledu je to dáno tím, že zvířata jsou instinktivní a negativním místům se snaží vyhýbat.