Také si připadáte unavená, bledá, smutná a stará? Možná to nebude jen dlouhou zimou a nedostatkem slunce. Třeba to bude vaším šatníkem.
Přiznejte se, jaká barva v něm převládá? Černá? No to jsem si mohla myslet. Já vím, že černá z módy nikdy nevyjde, že je to sázka na jistotu, že zeštíhluje a kdesi cosi... Ale co když právě vám zrovna nesluší? Co když nejste správný typ na černou, nebo už máte nějaký ten křížek na krku? Nechci nikoho urazit, ale v určitém věku už černá obličeji moc nelichotí. Zvláště na denním světle je příliš kontrastní a tvrdá a na tváři zdůrazní naše nedostatky. V černé vypadáme bledší, starší, smutnější, a to přece nechceme, že?

Mám řešení: Zahoďme smutek a dejme si čokoládu! Proti lahodné pochoutce samozřejmě nic nenamítám, ale teď mám na mysli spíš čokoládovou barvu. 
Barva hořké čokolády vám udělá stejnou službu jako černá – je stejně elegantní, také zeštíhluje, ale na rozdíl od ní lichotí pleti.


Nedejte na teorii, že hnědou prý upřednostňují lidé, kteří milují vlastní pohodlí a jsou při zemi.
Budiž nám útěchou, že je to také barva rozumu, klidu a odpočinku.
Hnědá působí příznivě proti únavě, a to jistě v těchto předjarních dnech vítáme.S čím hnědou kombinovat?
Nejlépe ladí s modrou všech odstínů. S námořnickou modří, tyrkysovou, s barvou džínoviny. Modré to sluší i vedle chladné růžové, pudrové, pískové a samozřejmě zelené.Kdo věří barevné typologii, bude slyšet na to, že sluší takzvaným letním typům.
To je i můj případ. Takže já jsem pro hnědou všema deseti.Jak jste na tom s hnědou vy?
Nosíte ji?
Jakou hnědou máte nejraději?
Barvu hořké čokolády?
Nebo jsou vám sympatičtější teplejší odstíny?