Elegance především

Nošení batohů sice není žádná věda. Musíte si však dávat pozor na to, abyste nesáhly vedle, a nakonec nevypadaly jako žačka na základní škole. Takový efekt není žádaný, proto vždy dbejte na to, s čím batoh sladíte. Pokud se jedná o elegantní minimalistické batohy, můžete je vzít klidně k midi sukni. Pozor si musíte dávat na barvy. Koupí univerzálního černého nic nezkazíte, takže pokud chcete mít doma jeden, který můžete vzít ke všemu, rozhodně takový doporučujeme.


1. Malý lesklý batůžek se vzorem hadí kůže, Stradivarius 549 Kč, 2. Světle modrý batoh Miss Lulu, Glam Perfe 499 Kč, 3. Černý batoh s přezkami Even&Odd, Zalando 650 Kč, 4. Batoh z klopou z kůže, ZARA 999 Kč, 5. Elegantní černý batoh z imitace kůže, Reserved 999 Kč, 6. Červený batoh (je dostupný i černé barvě) Even&Odd, Zalando 380 Kč

Trocha extravagance

Daleko těžší je to s těmi extravagantními se vzorem, ke kterým budete muset podřídit celý outfit. Batoh se zvířecím vzorem je sám o sobě dost výrazný, takže pokud nejste zrovna módní stylistka, raději zvolte outfit v černé barvě.

Spousta lidí si myslí, že malé sportovní batůžky jsou vhodné jen ke kalhotám, ale není tomu tak. Už dávno se nosí i k sukním, vzít si je můžete i k formálnějším outfitům.


1. Černý sametový batoh Adidas Originals, Asos 750 Kč, 2. Batoh s motivem hadí kůže, Reserved 599 Kč, 3. Dámský batoh Love Moschino, Mall.cz 5 179 Kč, 4. Nylonový batoh se zvířecím potiskem, ZARA 799 Kč, 5. Batoh s odepínatelným řemínkem, Cropp 599 Kč

Chyby, kterých se nejčastěji „batůžkářky“ dopouští:

  • Batoh je příliš velký nebo příliš přecpaný. Víme, že si kolikrát chcete do práce vzít i oběd, ale přeci jen zvažte, jestli je nutné mít batoh přes celá záda.
  • Batoh je příliš sportovní. To, že se některé sportovní batohy hodí k formálním oděvům neznamená, že se k nim hodí všechny. Není nic horšího než nacpaný sportovní batoh a kozačky.
  • Batoh je příliš nízko nebo příliš vysoko. Každý batoh má poutka, která lze povytáhnout tak, jak budete potřebovat. Batoh by měl začínat v dolní třetině lopatek. Rozhodně ne těsně nad zadkem. V takovém případě budete vypadat jako teenager, který jde zrovna malovat graffity.

Čtěte také:

Reklama