Je to klasický příběh, který by se dal označit termínem klišé. Do firmy, která nabízí půjčky, a v níž Petr pracuje, nastoupila nová krásná kolegyně a políčila si právě na ženatého Petra.

„Už od začátku, přestože jsem svůj prstýnek neskrýval, mi dávala najevo svůj zájem. Když se mnou mluvila, dlouze se mi dívala do očí a nabízela mi společné obědy. Prý abych ji jako nováčka zasvětil do fungování firmy. Lichotilo mi to, ale nikdy by mě nenapadlo, že mezi námi k něčemu dojde,“ vypráví Petr.
5cc173c722698obrazek.png

Útěcha u milenky

Jenže jen u společných obědů nezůstalo. Po pěti letech manželství postihla Petra a jeho ženu Janu první velká krize a Petr se s ní svěřoval právě pohledné kolegyni. „Manželce jsem vždycky rád vyprávěl o svých starostech v práci, ale postupem času mi začala dávat najevo, že jí to vůbec nezajímá. Zato kolegyně, kterou nechci jmenovat, mě vyslechla a rozuměli jsme si i v jiných oblastech,“ líčí Petr.

Na vánočním večírku vzájemná náklonnost vyvrcholila ve společnou noc. Další tři měsíce Petr se svou kolegyní tajně randil. „Sice jsme si museli dávat pozor, ale cítil jsem se opravdu šťastný, i když zároveň jsem měl výčitky, že Janu podvádím. Postupně jsem ale získal jistotu, že od ní chci odejít a rozvíjet svůj nový vztah, a to jsem také udělal,“ pokračuje Petr ve vyprávění.  

Pohádka se nekonala

Rozchod nebyl příjemný ani pro jednu stranu. Petr to Janě oznámil a ještě tentýž den si sbalil kufry a odešel za kolegyní. S ní žil další tři měsíce, během kterých zjistil, že ani u ní nenašel, co hledal. Chování jeho nové přítelkyně se totiž dost změnilo.

„Přišlo mi, že jakmile mě ulovila, ztratila o mě zájem. Hádali jsme se kvůli naprostým maličkostem. Do té doby nikdy s nikým nežila a vyčítala mi i to, že jsem si do bytu nastěhoval část svých věcí, a jí to prý překáží. Ukázalo se, že to, co jsem považoval za lásku, bylo jen poblouznění, a to z mé i z její strany. Začalo se mi stýskat po Janě. Před očima se mi neustále promítaly všechny ty šťastné společné chvíle, které jsme spolu strávili. Jenže při rozchodu mi řekla, že jsem jí strašně ublížil. A že ji to asi nikdy nepřebolí,“ říká Petr smutně.

Petr si vzal v práci 14 dní volna a odjel sám na chatu, kterou mu půjčil kamarád. Srovnal si myšlenky a rozhodl se, že chce Janu zpátky. Jenže neví, jak na to. Podívat se do očí někomu, komu ublížil, a prosit o odpuštění je pro něj velkou výzvou.


Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama