Podzim se svou jedinečnou krásou, vůní a barevností je v plném proudu. Pusťme jej do svých šatníků i bytů. Podzimní barvy jsou právě teď, více než kdy jindy, aktuální.

Podzimní typ

Máte-li vlasy v odstínech červené, rusé, medové, v teplých odstínech hnědé, patříte mezi podzimní typy. Vaše pleť je buď v barvě slonové kosti, nebo jemné broskvové. Špatně se opaluje a často bývá poseta pihami. Oči jsou v barvách od modré až po různé odstíny hnědé. Častým typem je kombinace zelených očí a rezavých vlasů.

Podzimní typ by měl volit ve svém šatníku teplé barvy. Obohaťte vaše oblečení o barvu meruňkovou, lososovou, zelenou v nejrůznějších odstínech, tyrkysovou, khaki, odstíny zlaté i barvu šampaňského.V těch budete zaručeně zářit.

Vyhněte se barvám šedým, šedohnědým, bílým a černou noste střídmě. I když černá v kombinaci s rudou rtěnkou je právě výsadou tohoto typu.

Podzim v šatníku

Červená – nosíte-li tuto barvu, vězte, že povzbuzujete své smysly, podporujete tvorbu červených krvinek a metabolismus. Odpovídá životní síle, je symbolem chuti do života. A i když té chuti máte sebevíc, ne každá z nás si může dovolit tuto barvu nosit.

Žlutá – je symbol moudrosti. Mimo jiné také zahřívá. Působí pozitivně na nervovou soustavu a působí pozitivně na paměť.

Hnědá – vyjadřuje dobrosrdečnost a ochotu pomoci, ale také plachost a zdrženlivost. Je to barva mateřství.

Oranžová – veselá barva, která osvěží vaši mysl. Povzbudí činnost ledvin, vyvede vás z letargie. Je to barva odvahy a sebekontroly.

Do podzimního šatníku zařaďte také barvu khaki.

Návrháři se vyžívají v nejrůznějších kombinacích červenočerné, používají v podzimních kolekcích výrazné barvy, které vás mají prozářit. Trendem jsou krátké sukně v abstraktním provedení s velkými květy nebo vodorovnými pruhy, nejlépe v kombinaci hned několika pestrých barev.

Vítr ve vlasech

Barva vlasů je daná každému z nás do vínku, pokud máte chuť experimentujte, vyzkoušejte nové barvy. Avšak vědci zjistili, že některé barvy jsou dokonce zdraví škodlivé. Ne, nebojte se nehodlám vás nabádat, abyste se přestaly barvit a žily zdravě. Vyzkoušejte barvy rostlinné! Obsahují různé kombinace bylinek, heny, oleje z jojoby a v žádném případě neobsahují syntetické konzervační a barvicí látky. Navíc regenerují růst vlasů a posilují kořínky, dodávají větší lesk a odstraňují lupy. Vyrábí se v různých barevných provedeních – ořech-kaštan, mahagon, přírodní hnědá, přírodní červená, hnědá umbra, ohnivá červená..

Tak namísto splínu vyražte ke kadeřnici a nechejte si na hlavě vykouzlit účes v podzimním ladění, pořiďte si pro radost nový kousek do šatníku nebo barevný polštářek do ložnice. Jednoduše si užívejte všech krás a barev podzimu… 

   
Reklama