5e1707c5170a2obrazek.png
Ples je ideální příležitost, jak si připomenout taneční, hodit se do gala, protančit střevíčky, potkat se s bývalými spolužáky nebo se zkrátka a dobře nést sálem vedle svého partnera a díky vhodnému outfitu se cítit jako dokonalá hvězda. Umělým šatům, mini sukním, vulgárním výstřihům a platformám naštěstí odzvonilo, a tak se nebojte sáhnout po šatech, které pak klidně unosíte třeba do divadla, anebo možná i do práce. Stačí, když do hry zapojíte ty správné doplňky.

Šaty nejen pro princezny

pl3.jpg
Pokud není daný striktní dress-code, nikde není psáno, že musíte vyrazit na ples v opravdické róbě a muži ve fraku. Jdete-li jako divák na prodlouženou, věneček nebo třeba městský ples, rozhodně se nebojte šatů, které se neblýskají až za roh a nesahají na zem. Ale pozor, zapomeňte na letní vzdušné šaty, které by se vám teoreticky zdály jako dobrý nápad. Raději volte základní barvy – černou, bílou, pastelové odstíny, anebo třeba temně modrou, ale chybu neuděláte ani s odstíny zlaté, stříbrné nebo měděné. Luxus vám dodá samet, satén, anebo tyl s vyšíváním. Nebojte se midi délky, špagetových ramínek (pokud vám to vaše paže dovolí) nebo zajímavých střihů (korzet, odhalená ramena, asymetrický střih, stojáček). I ty nejjednodušší šaty můžete vždy doladit k dokonalosti pomocí těch správných šperků, bot, kabelek nebo účesu a líčení.

Popelčiny střevíčky
pl1.jpg

Tak přijde ta krutá pravda. Na ples se uzavřené lodičky nehodí. A už vůbec ne platformy. A pokud by se mělo něco zakázat, jsou to boty placaté (např. balerínky). A s touto pravdou jde ruku v ruce taky druhý šok – silonky ne. Nikdy. Plesové šaty si žádají dokonalost, a to i při výběru doplňků. Raději proto na nožky nazujte páskové sandálky, které nejsou na zabijácké jehle, ale snadno v nich uchodíte a protančíte celou noc. Dbejte ale na dokonalou pedikúru a „tělovky“ vyměňte za tzv. silonky ve spreji, které tuto neřest budou perfektně suplovat.

Kabelka na žvýkačku

pl2.jpg
Na plese nebudete potřebovat ani diář, ani tři rtěnky, ani velká balení kapesníků. Vše minimalizujte. Vezměte si maličkou kabelku/psaníčko, do něhož se vejde doslova jen žvýkačka (čti telefon, kreditka a rtěnka). Trendy jsou kabelky ve tvaru pytlíčku, které si můžete zavěsit za zápěstí. Ty jsou navíc praktické i při tanci. Kabelka by měla být tím detailem, kterého si lidé všimnou, a tak si na výběru dejte záležet. Nemusíte nutně ladit tento doplněk s botami, ale důležité je, aby byl tím prvkem, které bude dokonalou tečkou tohoto slavnostního outfitu.

Také si přečtěte:

Reklama