rose.jpg

Prozradíme vám, jaké druhy rosé jsou v současné době nejvíc trendy a nesmí chybět u žádného letního večera s kamarádkami.

Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíte, ale kvalitní rosé ano, a to je vlastně podobné. Ať už ochutnáte moravské, francouzské nebo jiné růžové víno ze světové nabídky, můžete vždy počítat s lehkou, avšak plnou chutí, která uspokojí i toho nejnáročnějšího gurmána. Proto je vhodné jak pro letní osvěžení, tak při dlouhých večerech s přáteli.

Vyrábí se buď ze směsi modrých a bílých hroznů, která se nechá nakvasit nebo z nakvašených modrých hroznů, aby se vylouhovalo jen malé množství červeného barviva. Tím, že pochází ze stejných odrůd jako červená vína, jen se lisuje po kratší době, získává jemnou kyselinu a originální ovocné aroma.

Růžové víno se podává vždy skvěle vychlazené. Ideální teplota pro degustaci je mezi 7–12 stupni. V parném létě nic nezkazíte lehkým zředěním do střiku. Perfektně se hodí k salátům, plodům moře, jemným sýrům a grilovanému masu.

Pokud u výběru kvalitního vína stále tápete, nechte se inspirovat značkami od těch nejlepších světových vinařů. Jestliže preferujete spíše suché víno, potom je volba francouzského Esprit Gassier Rosé pro vás tím pravým. Jeho květinová vůně, v níž převažuje aroma žlutých květů, bílého hlohu, ale také divokých hrušek a broskví, vám zaručeně učaruje. Víno je vhodné nejen jako aperitiv, skvěle ladí třeba s fazolovým salátem, pečené drůbeži nebo lososovým lasagním.

rose1.jpg

Jestliže u vín preferujete ovocnou sladkost, pak musíte určitě ochutnat francouzskou novinku Rosé D´eté IGP s tóny bobulového ovoce a malin. Ale pokud jste naladěni spíš na perlivou strukturu, neváhejte sáhnout po líbivé italské láhvi z řady Mille Bolle, anebo se vydejte s chutěmi ještě dál – do exotického Chile. Zdejší odrůda País má kořeny až v 16. století a její živá a svěží chuť disponuje aromatem červeného a citrusového ovoce.

Nevíte, kam za kvalitním vínem? Jeden z největších výběrů najdete v prodejnách Global Wines & Spirits v Praze a Brně nebo na e-shopu www.global-wines.cz.

Kromě vín zde seženete i nejrůznější druhy destilátů a doplňkových dárkových předmětů.  Jak vybrat to nejlepší růžové víno vám navíc poradí odborný personál. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv láhev, vždy pamatujte, že kvalitní rosé nejlépe chutná v dobré společnosti.

Reklama