6462219732d56blobid0.jpg

Od prvního zahájení sezóny je to letos přesně 205 let a jak bývá zvykem, nejvíce akcí se bude konat na mariánskolázeňské kolonádě a v jejím blízkém okolí – a že si toho na vás Mariánky letos nachystaly skutečně mnoho! V termínu od 12. do 14. května se můžete těšit na pestrý program, který si díky jeho rozmanitosti užije skutečně každý.

Ačkoliv bude co zažít v Mariánkách už během dne, oficiální část programu bude odstartována v pátek 12. května v 19:30 koncertem Západočeského symfonického orchestru ve společenském domě Casino, který je součástí hotelového komplexu Ensana. V sobotu 13. května program pokračuje od 10 hod. Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterou bude navazovat slavnostní žehnání pramenů na lázeňské kolonádě, proslovy představitelů města a církve, ale i významných hostů.

Historii tohoto kouzelného města pak přiblíží průvod v historických kostýmech, přítomnost historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby, řemeslný jarmark, farmářské trhy a mnoho dalšího. Doprovodný kulturní program je opravdu bohatý. Vystoupí zde hned několik kapel, které vás vezmou napříč hudebními žánry, a těšit se můžete i na sobotní vystoupení zpěvačky Marty Jandové.

6462219ac69dbobrazek.jpg

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina, ale program také zpestří každoroční „Švihácká cyklojízda“, kdy se u místního kulturního spolku sejde skupina místních i návštěvníků a projede se po městě na kole či koloběžce.

Jelikož jsou Mariánské Lázně proslulé pro své přírodní léčebné zdroje, kterými jsou minerální prameny, přírodní CO2 či slatina a rašelina, doporučujeme zábavu spojit i s lázeňským či wellness pobytem. Mezi nejoblíbenější mariánskolázeňské hotely patří celoročně hotely skupiny Ensana, a to zejména pro svou pověstnou zdravotní a léčebnou expertizu protkanou se špičkovými službami a milým přístupem.

646221b8e1dafobrazek.jpg

646221547de4dobrazek.jpg