Jehlanovité stavby, které na první pohled upoutají neskutečnou podobností a hlavně nezapadají do žádného stylu ani architektury dávných civilizací.

Co asi sledovali tehdejší stavitelé za záměr, když jako přes kopírák sázeli tyto záhadné stavby prakticky do celého světa?


pyramid

Když se řekne pyramidy, téměř každý z nás si okamžitě vybaví ty egyptské. Ty jsou sice nejznámější, ale zdaleka nejsou jediné.

Je to záhada, ale jsou prakticky všude na světě!

Vedle již zmíněných, notoricky známých egyptských pyramid jsou tyto podivné monumenty prakticky všude, kam se podíváte.

V Číně, Francii, Řecku, Indii, Japonsku, samozřejmě v severní Americe, ale také třeba na Aljašce, v Itálii, Rumunsku, Rusku, Ukrajině, Anglii, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Iránu, Iráku a světe, div se, od té doby, co známe leteckou archeologii, máme k dispozici snímky, které dokazují, že pyramidové stavby se vyskytovaly i u nás!

Konkrétně v okolí hory Říp.

Co to bylo ve starověku za šílenství, nebo hromadný nápad, že jednotlivé civilizace spontánně stavěly, vedle vlastní architektury, tohle, i když vzájemně je od sebe dělily tisíce kilometrů a pravděpodobnost, že by se domluvily, je prakticky nulová. Tedy alespoň podle toho, co jejich možnostech komunikace víme.

Co je kolektivně na jehlanu se čtyřúhelníkovou základnou tak fascinovalo?

Jsou léčivé?

Že by si dávné civilizace stavěly vlastní podivné nemocnice nebo uzdravovače? Je to velice nepravděpodobné, ale stále se zvyšující zájem současných zdravovědců, ale i veřejnosti je zajímavý.

A působení zářičů ve tvaru pyramid na lidské zdraví ještě víc.

pyramid

Už krátkodobý pobyt pod takovým zařízením, které si mimochodem můžete i sami s trochou šikovnosti a při znalosti přesných parametrů vyrobit, přinejmenším zaráží.

V některých nemocnicích ve světě jsou instalovány nad lůžky pacientů jakési kryty ve tvaru pyramid. 

U pacientů ležících pod nimi byla prý potvrzena větší úspěšnost léčby a zkrácení její doby na minimum.

Rychleji se prý hojí všechny rány či krevní výrony a zvyšuje se přirozená imunita organizmu. Úspěchy jsou prý značné u TBC, cukrovky, žaludečních vředů, degenerace obratlů a jiných onemocnění. 

V oblasti kosmetiky se jeví pobyt v pyramidě jako „navraceč mládí“.   

Subjektivní pocity při pobytu pod pyramidou mohou být samozřejmě sugescí, ale jsou uváděny přímo masově.

Někteří lidé pociťují tlak v nemocných částech těla, brnění rukou a nohou, nebo dokonce v celém těle. Často mají těžké nohy.

Japonští například uskutečnili pokusy s dětmi do jednoho roku, které se při pobytu v pyramidě okamžitě zklidnily, nasměrovaly hlavičky na sever a spokojeně usnuly. 

Na světě dnes najdete celou řadu sanatorií, kde zcela vážně využívají pyramidální energii. Zájem ze strany pacientů o tuto terapii je obrovský.


Myšlenka, že to byly jakési zářiče, navracející zdraví, není až tak úplně hloupá, ale osobně se domnívám, že šlo jen o jakýsi vedlejší produkt, vedlejší schopnost, a že základní účel byl ještě jiný.

pyramid

Myslím si, že šlo o jakýsi ucelený model, o kterém ovšem bohužel doposud víme starou belu.

A přemýšlet nad otázkou, jak na to všichni najednou na různých částech světa takhle hromadně přišli, nemajíce televizi ani rádio ani jiný komunikační prostředek, kterým by si sdělovali své poznatky, už nás zase vede někam, kde je dobře panu Dänikenovi, Součkovi a jiným.

I kdybychom tam stokrát být nechtěli, i kdybychom se chtěli striktně držet faktů a racionálního uvažovaní, dospějeme zase jen k odpovědi, že to prostě prozatím nikdo spolehlivě nerozklíčoval.


Když se „při zdi“ držet nebudu, nezbývá než připustit myšlenku, že:

  • Někdo zřejmě pravý účel tohoto tvaru velice dobře znal.
  • Někdo moc dobře věděl, co se pod takovým tvarem bude dít s živou a možná i neživou hmotou.
  • Někdo to jako první postavil.
  • Někdo to, možná i spolu s ostatními obyvateli, také hojně používal.
  • Někdo to naučil pomalu tři čtvrtiny světa.

No a ten někdo se nám ztratil jako pára nad hrncem, nechal nám tu roztomilé jehlany mamutích rozměrů a temno.  

My teď vesele tápeme a zkoumáme, a co víc, snažíme se objevit objevené, ale v jádru nevíme, co hledáme.

Odmítáme teorie, které se samy nabízejí, a možná se jen díky neschopnosti připustit logické ocitáme ve slepých uličkách.

Naštěstí je hodně a poslední dobou čím dál více vědců, kteří, a více či méně nahlas, připouštějí, že pyramidy mají doposud ne zcela objasněnou moc.

Že jsou „obrovským tvarovým zářičem, jakousi ozvěnou Univerza a probíhají v nich dosud nevyjasněné energetické reakce, způsobené oním zvláštním, leč přesně určeným tvarem.“

pyramid

Pomocí radarů, které jsou schopné nahlížet pod zemský povrch, byly pod některými pyramidami odhaleny také labyrinty podzemních chodeb.

To nám ale zdaleka nepomohlo. Toto zjištění naopak hodilo před současnou civilizaci a současnou vědu ještě víc otázek.


Snad na ně jednou najdeme odpovědi, snad budeme v budoucnosti moci plně využít schopností pyramid tak, jak ji využívali „ti před námi“ v minulosti.

Snad nám to jednou přijde někdo říct a naučí nás to tak, jako to naučil naše předky.

Protože z prstu si to kolektivně na a povel lidé po celém světě rozhodně nevycucali. To snad pochopí už i nejzavilejší skeptik.

Pokud byste na to jen tak od stolu teď přišli, rozhodně se přihlaste o Nobelovu cenu. :-))


Jen mě tak napadá, jestli se je všechny už někdo pokusil podle nějakého klíče propojit nebo jejich umístění prohlédnout svrchu.

Jenže, možná ještě o všech ani nevíme, a taky je tu moře, které je hluboké a všude, kde je teď, dřív nebylo.

Takže - zase nic.

Reklama