Rodiče Madeleine nechali osudného včera všechny své děti spát v hotelovém pokoji, zatímco šli na večeři. Pokoj průběžně kontrolovali, ale přesto po desáté hodině holčička z pokoje zmizela. Její sourozenci spali, nikdo si ničeho nevšiml. Několik dní poté se ozvala žena, že Madeleine viděla v Maroku. Poté byla holčička viděna na Maltě a její DNA byla nalezena i v několika autech na pláži. I přes to, že rodiče stále naléhali na policii, aby zintenzivnili pátrání, byli v září oba přidaní na seznam podezřelých osob.

5ca33d6f2de00image.png

Holčičku se snažil a stále snaží najít celý svět. Existují dokonce i webové stránky www.findmadeline.com, kde najdete kontakty na rodiče, podrobnosti o případu i spoustu fotek. Odměna činí desítky milionů korun a přispíval na ni například britský deník The Sun. Rodiče se musí vypořádat nejen s lidmi, kteří se domnívají, že svou dceru zabili, ale také s falešnými stopami. Jednou z nich je britská studentka, jež o sobě na sociálních sítích před dvěma lety prohlašovala, že má stejné poznávací znaky jako Madeleine a tudíž je zřejmě právě ona zmizelou holčičkou. Svým výrokem „Hele, já normálně nevěřím konspiračním teoriím, ale vážně si myslím, že jsem Madeleine McCann.“ se stala na malou chvíli senzací internetu. To byl zřejmě důvod, který ji k takovému činu vedl, i když nutno podotknout, že jistá podoba tu opravdu je. Možnost, že by šlo o Madeleine McCann, byla vyloučena.

5ca33d7af2746image.png

Zdroj: Profimedia

Hlavu popletl lidem i Aaron Collins, který z vězní vzkázal, že Madeleine zabil. Pedofil sedící ve vězení již několik let byl dříve zaměstnancem mateřské školky a byl odsouzen ze zneužití 11 dětí. Teď z psychiatrické léčebny bojuje za práva pedofilů, protože si myslí, že by měli být společností respektováni.

Maddie se do dnešního dne nenašla, ale její případ je stále propírán v médiích. Naposledy se o holčičce natočil dokument s názvem Zmizení Madeleine McCann. Podívejte se na trailer a posuďte sami, zda stojí za to ho zhlédnout.

Čtěte také:

Reklama