Dnes budu zkoušet vaši pozornhost při čtení textu a také schopnost uvažování a dedukce. Poznáte, jakou odpověď očekávám?

Minulý pátek jsem byl na velmi zajímavé přednášce, kteriá se týkala života na dalekém grónském severu. Dověděl jsem se mnoho velmi zajímavých informací ze života místních lidí.

Naprosto nechápu, jak dokázali přežít v místech, kde nerosvte žádný strom, ba ani keř. Na místě, kde je po 4 měsíce v roce absolutní tma a po zbytek roku mráz.

Obdivoval jsem morálku lidí, kteří, když zjistili, že již jsou ssvému kmenu na obtíž a nejsou mu prospěšní, odešli zmrznout na kru, nebo na ledovec.

Obdivoval jsem vyprávění o tom, jak hodiny museli čekat ve strhnulé poloze, než se tuleň přišel nadýchnout ke svému otvoru.

Prostě ten svět byl neuvěřitelným důkazem, že člověk je schoupen se přizpůsobit v podstatě jakýmkoliv podmínkám.


A co chci po vás?

V textu výše je schováno jméno inuitského potomka jednoho významného polárníka. A mne zajímá jméno toho polárníka.

Vložte ho sem: Do odpovědního boxu

A jsem zvědavý, kolik z vás vloží jméno syna a ne otce...

Soutěž končí zítra, tedy 4.2.2014 v 8 hodin ráno. Někdy v průběhu dne všechny správné řešitelky odměním zveřejněním na tabuli cti.

Příjemnou zábavu přeji. A jen mimochodem, ten člověk je opravdu velmi zvláštní, pokud bude mít někde kolem vás přednášku, běžte se na něj podívat!

Reklama