Kdybychom měli jen jednu nohu, byla bych tohoto problému ušetřená! – Samozřejmě, je to hloupost, ale i přesto mě tato hloupá věta napadne pokaždé, když se probírám vypraným prádlem a zjišťuji, že mám ponožky opět v lichém počtu.

 

Záhada mizejících ponožek mě provází od té doby, co se starám o svou vlastní domácnost. A nutno podotknout, že takto záhadně nemizí jen určitý typ ponožek.

Kdepak.

Mizí všechny. Je jedno, komu patří, nebo jakou mají barvu. Několik týdnů po nákupu jsou ponožky pěkně spárované jako dvě zamilované hrdličky a pak náhle bum! Jakoby se pohádaly a jedna ponožka z páru se rozhodla pro zbabělý útěk.

 

Naposledy záhada mizejících ponožek dopadla tak, že jsem měla na posteli naskládáno 25 ponožek a k nim ani jedinou do páru.

Pochopitelně tento fakt jsem zjistila ve chvíli, kdy se manžel chystal do práce. „Nechceš po mně, abych šel do práce s jednou ponožkou černou a druhou bílou, že ne?“ vykulil na mě oči a myslím, že se fakt bál mého přitakání.

 

Ovšem záhada mizejících ponožek má další úkaz. Totiž ve chvíli, kdy opuštěné ponožky vyhodím, jako zázrakem se objeví jejich sourozenci do páru. Až si někdy říkám, že mi to ty ponožky snad dělají naschvál.

„Nemají tě rády, protože je nežehlíš!“ řekla mi nedávno kamarádka.

No... upřímně - nežehlím. Většina z vás už ví, jaký já mám „vřelý“ vztah k žehlení, a ještě žehlit ponožky?! Tak to opravdu ne!

 

To ať si raději utíkají, stávkují – nebo já nevím, co mi to dělají, ale žehlit je prostě odmítám.

Konečně, přeci nebudu uplácet své vlastní ponožky!!!

 

Útěchou mi je, že rozhodně nejsem sama, komu záhadně ponožky mizí. Ale na druhou stranu, je moře hospodyněk, které mají ponožky pěkně spárované X let.

Musí být člověk přemíru pečlivý, aby si ponožky uhlídal?

Pokud zde zní odpověď ANO, pak se prostě musím smířit s tím, že i nadále budu mít ponožky v lichém počtu.

 

Ale co, za chvíli bude léto a v létě většinou chodíme naboso. Takže ať si milé ponožky trhnou nohou, a pokud je baví utíkat a schovávat se, budiž jim to přáno.

 

Větší problém vidím v tom, že tuto podivnou zábavu od ponožek okoukaly i jiné věci. Před pár měsíci nám zmizelo 15 čerstvých rohlíků a dodneška jsem je nenašla.

 

Takže už jen čekám, kdy se po ponožkách začne opičit televize, postel, nebo dokonce záchod.... Co s tím ale budu dělat pak, to opravdu nevím....

Reklama