Mirka z blogu Matky v nesnázích vám povypráví příběh červených oteplováků a jednoho velkého přátelství.  

Matky v nesnázích MirkaPovyprávím vám příběh… V roce 1988 bylo mému manželovi deset let a ten rok v prosinci postihlo Arménii ničivé zemětřesení, které bralo lidem domy i životy. Pořádaly se celostátní sbírky na pomoc postiženým oblastem. Sbíralo se snad všechno, především oblečení. Zapojila se i manželova rodina. Jeho maminka neváhala a věci, které nezbytně nepotřebovala, poslala do sbírky. Mezi věcmi, které zabalila, byly i mužovy oblíbené červené oteplováky. Do jejich kapsičky strčila tehdy ještě i bonbóny. Tuto vzpomínku z dětství si můj muž velmi dobře zachoval.

Před lety se pracovně potkal s rodilým Arméncem Karenem, který od svého dětství žije v Čechách, a se kterým se skamarádil a jsou přátelé dodnes. Tuto historku mu nejednou vyprávěl, ovšem s tím, že je mu tak trochu dlužen... ty oteplováky.

Je to pár dní, co se Karen a jeho žena, módní blogerka Eva, přišli k nám podívat na našeho malého Olivera Maxe. S velkou hrdostí a ještě větším úsměvem na tváři nám pro chlapečka předali balíček. A světe div se, nešlo o nic jiného než o červené tepláky se dvěma hašlerkami v kapsičce. „Tímto považuju dluh za vyřízený a už o tom nechci slyšet,“ prohlásil strýček Karen z Arménie. Jsou to sice tepláky a ne oteplováky a nejsou na desetileté, ale na dvouleté dítě, i tak ale manžel s radostí souhlasil. Oliverek do nich za dva tři roky doroste a určitě je bude moc rád nosit.

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek a autorka

Čtěte také:

Reklama