Hanka Zagorová a Kotvald s Hložkem byli mými idoly.
Když "kluci" přišli k Hance do kapely, bylo mi asi šestnáct let. S kámoškou jsme se v nich doslova zhlédly. Ona milovala Petra, já Standu. Měly jsme to pěkně rozdělené.

Jako učnice jsme chodily do recitačního kroužku a vedla nás paní, která byla, a teď přijde šílený název její funkce, "Samostatný odborný referent pro kulturu při Domě kultury kovoprůmyslu na Praze 5" (dnes je to Národní dům na Smíchově).

Mimo jiné měla co dělat s kulturními akcemi tam pořádanými. No a jednou jsme se s kámoškou dočkaly. Měla tam koncert Hana Zagorová a spol. My jsme se směly zúčastnit jak dopolední zkoušky, tak i odpoledního představení. Dokonce nás ta naše paní propašovala ke klukům do šatny, abychom se s nimi mohly vyfotit. Oni si tehdy mysleli, že jsme z nějakého dětského časopisu. Ale byli strašně milí a příjemní.
Při odpoledním představení jsme jim nesly na podium kytku a dostaly polibek na tvář. To jsme šly do kolen a málem se hroutily, a jako správně trhlé pubošky jsme přemýšlely o tom, že si snad už nikdy neumyjeme ksichtíky, aby se nám ta pusa náhodou nesmyla.
Po koncertě byla autogramiáda, a tak mám vzpomínku na celý život. A věřte, že na ta léta vzpomínám moc ráda.
Po několika letech jsem byla na jejich koncertě ještě jednou, ale ten první ve mně stejně nechal největší dojem. Jen mě moc mrzí, že jsem prošvihla jejich koncert po dvaceti letech v Lucerně. Ale přece jsem trochu štěstí měla, protože jsem v jedné nejmenované televizi vyhrála CD s nově upravenými největšími hity Kotvalda s Hložkem. A ať chci nebo ne, Holky z naší školky mě vždycky roztančí stejně jako před lety.
 
Peguša
 

 
Ano ano, i já je milovala, zbožňovala a naprosto šílela při písni Polibek.... Pegušo díky za milé vzpomínky a čekej pěkný dáreček ;o)
Reklama