Takhle to vypadá, když žádost o ruku vyplyne přirozeně ze situace, ve které je žena těhotná a její partner chce přirozeně posunout vztah dál. Více v příspěvku čtenářky Krupové...

Někdy přijde žádost o ruku prostě docela mimoděk...


Přeji krásné mrazivé odpoledne, 

s mým dnes už manželem jsem chodila tři roky. Tři krásné roky plné randění, romantických večeří, příjemných schůzek v kině nebo prostě na procházce. Rok a půl jsme žili odděleně a další rok a půl spolu. A aniž bychom plánovali, čekali jsme přírůstek. Mě už bylo 27, partnerovi něco přes třicet.... Vše přišlo samo a v ten správný čas. Jednou brzy ráno jsem si udělala test a byly na něm dvě čárky. Partnera jsem nebudila, jen jsem nu ho položila na noční stolek a šla do práce. On už pak nemohl spát. Celý život byl sám, jedinou rodinu kterou měl byly rodiče a rodina sestry. A tak se mu honilo hlavou, co vše musí zařídit. Nakoupit dětské oblečky, postýlku, hračky... A když jsem pak odpoledne došla domů, začal natěšeně básnit co vše to mimi změní.

A pak se najednou posadil a povídá „tak, to bychom se měli i vzít“. Žádný poklek, pusa, kytka..... Prostě konstatování a ani ho nenapadlo, že bych mu řekla ne. Protože jsem byla už ve třetím měsíci a chtěli se vzít před narozením malé, museli jsme si se svatbou pospíšit. Za měsíc a půl byla svatba a za dalších pět měsíců se narodila naše Natálka. Pro mě ta žádost o ruku neměla žádný zvláštní význam. Byl to další krok v našem vztahu, který by dřív nebo později nastal. Pro mě bylo zlomové spíš to těhotenství. To asi vše urychlilo a vyřešilo otázku vzít se či nevzít :-D.

Kubíku, jestli se budeš ženit, tak přeji hodně štěstí. A věř mi, není nic na tom požádat svou přítelkyni o ruku. Zapotíš se, až o ni budeš žádat její rodiče :-) Takhle nervního jsem toho mého neviděla ani při porodu :-D.

Mějte se krásně,
Krupová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14.3.2013: Jak vás požádal o ruku?

knihaSvé příběhy k tématu mi zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Rozepiště se! Zavzpomínejte! Zajímá mě, jak moc byl ten váš chlap romantický, vtipný, pragmatický... a nebo zda se mu to moc nepovedlo, ale přesto jste ho vzala na milost. Zajímalo by mě i, zda jste nějakou žádost o ruku odmítla?

Jsem moc zvědavý. A nezapomeňte (vy nesezdané) doporučit čtení příspěvků svým partnerům, třeba je to k něčemu inspiruje.

Příspěvky posílejte nejpozději 14.3.2013 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním vášní nabytou knihou Mystický sex od A do Z (nakladatelství Metafora).

Reklama