Požádat partnerku o ruku je z pohledu chlapa svízelná věc. Povětšinou se tento akt vůle k budoucímu dlouholetému soužití ztvárňuje ultraromanticky a muži jsou tak hnáni k činům, které jim vlastně nic neříkají.

marry

„O ruku mě požádal mezi sedmým a osmým pivem,“ vzpomíná ráda s úsměvem Helenka.

„Vzal mě na zámek, kde přede mnou při večerní procházce poklekl a vtiskl mi mlčky do dlaní prstýnek – bylo to tak romantický!“ vzpomíná se slzami v očích Markéta.

Žádost o ruku může vypadat různě. Jde o významný okamžik v životě lidském a muž často slýchá od různých kamarádek, jak je ten jejich požádal romanticky. Vídá to v televizních reklamách, filmech... Všichni ti krásní herci umí být úplně k sežrání. A chudák chlapisko, hnaný osudovou romantikou do kouta, pak přemýšlí nad tím, jak to jen udělat, aby jeho žádost byla alespoň dostatečná.

Romantika je nebezpečná

Je pro ženu samotný okamžik žádosti o ruku pro to budoucí „ano“ nějak důležitý? Předpokládejme, že pro některé ženy je. Pak se dá i nepovedenou romantickou žádostí leccos pokazit.

Nabízí se tedy ještě dvě cesty, jak dívku o ruku požádat – pragmaticky, kdy se pár prostě třeba jednoho rána u snídaně domluví, že už by se mohli vzít. Anebo právě se špetkou humoru, což má hned dvě výhody: bude to pravděpodobně stejně nezapomenutelný okamžik jako žádost romantická, a když se to zvrtne, dá se vždycky věc zahrát tak, že šlo jen o legraci, sice blbou, ale nic osudového se přece neděje, vztah to nepoškodí.

Ale už dost přemítání, pojďme k činům!

Téma dne 14. 3. 2013: Jak vás požádal o ruku?

knihaSvé příběhy k tématu mi zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Rozepište se! Zavzpomínejte! Zajímá mě, jak moc byl ten váš chlap romantický, vtipný, pragmatický... a nebo zda se mu to moc nepovedlo, ale přesto jste ho vzala na milost. Zajímalo by mě i, zda jste nějakou žádost o ruku odmítla?

Jsem moc zvědavý. A nezapomeňte (vy nesezdané) doporučit čtení příspěvků svým partnerům, třeba je to k něčemu inspiruje.

Příspěvky posílejte nejpozději 14. 3. 2013 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním vášní nabytou knihou Mystický sex od A do Z (nakladatelství Metafora).

Reklama