Špatnou zkušenost s ručitelstvím má čtenářka Dispečerka. Pomohla jedné své příbuzné při půjčce a teď musí splácet cizí kuchyni. Celý rok 2012 bude muset počítat každou korunu...

První příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Dispečerka. Vypráví o otřesné zkušenosti s ručitelstvím.

Dispečerko, snažila jste se kontaktovat onu příbuznou? Docela by mě zajímalo, co vám řekla?


Že já husa hloupá...
Celý život se snažíme s manželem žít skromně, zbytečně nerozhazovat, zkrátka šetřit. Své děti jsme svým příkladem také naučili, že není umění peníze rozhazovat, ale ušetřit. Že si mohu věci pořídit až tehdy, až si na ně našetřím. Já sama jsem si v životě nikdy žádnou půjčku nevzala, ale bohužel jsem ne z mladické nerozvážnosti, ale z do nebe volající blbosti, šla ručit své zkroušené příbuzné na koupi kuchyně. Sliby, sliby, bla, bla, bla.... Výsledek je takový, že milá příbuzná půjčku nesplácí a tak se finanční ústav obrací s upomínkami na mně (jako na spoludlužníka). Můžu zuřit, nadávat, klít, ale to je teď tak všechno, co s tím teď mohu dělat. Nezbývá mi nic jiného než začít splácet. Pokud tedy nechci, aby mě navštívil pán všemocný exekutor!
Takže mé finance a hospodaření v roce 2012 se budou točit kolem toho problému. No, tak mi nezbývá než doufat, že mě nezradí zdraví a nevyhodí z práce, abych to měla z čeho splácet.
Vážené dámy. Pokud byste se vy snad někdy chtěly někdy dopustit takové blbosti, že půjdete někomu na něco ručit. Obraťte se na mě. Já vám to rozmluvím.

Zdraví,
Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. ledna 2012: Novoroční výdaje a zdražování

  • Jak jste na tom po Vánocích s financemi?

Pište mi své příspěvky na téma finance a zdražování, zejména s ohledem na start nového roku. Jsem zvědavý, zda jste šetrné a hospodaříte s penězi rozumně, nebo zda máte s penězi problém, či je vůbec neřešíte? Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na jejich uveřejnění. Rovněž ať přistanou v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 5. 1. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tím svou šanci na získání krásného dárku, totiž USB myši Microsoft Ready Mouse.

myš