Máme tady leden, měsíc, kdy leští kliky ve fitcentrech v rámci novoročních předsevzetí řada odhodlaných žen. Je to v pořádku. Pohyb je jednoznačně prospěšný a obezita neprospívá zdraví ani náhodou. Ale ruku na srdce, nepřeháníme to někdy s tou touhou po štíhlosti, dámy?

Na začátek musím říct, že tento článek jsem neplánovala psát. Patřím roky do kategorie žen „krev a mlíko“ a nikdy jsem nedržela žádnou dietu. Ale když jsem po Vánocích měla pocit, že mi pod vlivem několika kilogramů navíc začínají těžknout nohy, svěřila jsem se se svým záměrem zhubnout fitness trenérovi. Chodím k němu s lehkou nepravidelností asi patnáct let a společně se snažíme brzdit chátrání mé tělesné schránky, tj. nejde o žádné výkony, ale za největší úspěch se považuje (dle jeho slov), že odcházím z lekce zpocená...

  • Po vyslovení mého přání se na mě moudře zahleděl a pravil bez obalu: „Dobrý nápad, ale nezapomeň, že žena po čtyřicítce se vždy musí rozhodnout, jestli zachrání ksicht, nebo zadek.“

Kdybyste náhodou hned nechytly význam této věty stejně jako já, tak to znamená, že buď mohu mít vypracovanou a štíhlou postavu, ale přibude mi nejedna vráska - nebo si ponechám svůj zadek a s ním to současné procento podkožního tuku, které mi zajišťuje relativně hladký obličej. Ano, pozorné čtenářky si všimly, že jsem to tu již jednou okrajově zmiňovala.

  • No a jak jsem duše otevřená, chtěla jsem tím pobavit i kolegy na první letošní poradě, což mi vyneslo obrovské uznání v podobě šéfova příkazu: Udělej o tom celý článek.

Takže je to tady. A ještě musím upozornit, že pokud jste štíhlá jako modelka z titulní stránky módního časopisu, měla byste v rámci zachování svého duševního zdraví překliknout na jiný materiál z bohaté nabídky magazínu Zena-in.cz. Tohle je totiž takový dárek pro ty normální ženy, které občas o sobě zapochybují, když si stoupnou na váhu (zvlášť po Vánocích), a někdy dokonce mají pocit, že se jim lehce srazilo některé oblečení...

Zeptala jsem se speciálně kvůli nim tří mužů, jaké ženy se jim líbí nejvíce. A zda se máme trápit tím, že nemáme míry jako miss.

Jirka, pravidelný návštěvník posilovny

Ačkoliv sám chodí pravidelně zvedat železa, žádnou vyrýsovanou krásku by doma mít nechtěl. Tady jsou jeho slova:

Občas se některá z mých známých, což jsou většinou dospělé normálně urostlé ženy, nechá ovlivnit článkem objeveným náhodou v nějakém ženském časopise, a pak jako v transu zírá na svůj obraz v zrcadle a nachází spoustu důvodů, proč právě ona je odsouzena k doživotnímu strádání a k věčnému zatracení, protože TOHLE se přece nikdy žádnému muži nemůže líbit.

TOHLE zahrnuje plné tvary zadečku, plnou podprsenku, absenci vyrýsovaných břišních svalů ve tvaru pekáče s buchtami a nemožnost spočítat pouhým pohledem všechna žebra. Milé dámy, neblázněte. Nemůžu a ani nechci mluvit za všechny muže, ale vy často říkáte, že my - muži - jsme všichni stejní......

Takže pokud to tedy tak je, pak vězte, že právě TOHLE se nám, mužům, líbí. Jak jinak bychom mohli vysvětlit, že na všech serverech se specializovanými filmy pro pány, na které my - muži - občas zabloudíme (všichni, i ten váš) jsou nejpopulárnější právě ty filmy, ve kterých hrají ženy středního věku plných tvarů? Myslíte, že bychom koukali na něco, co se nám nelíbí? Věřte, že každý normální muž se raději vrátí domů k spokojené ženě, příjemné na dotek než k věčně nervózní (hladové) partnerce s figurou jako z módního časopisu.

Vlastimil Raška, fotograf

Jeho fotky jsou jedním slovem nádherné. Rád fotí ženy. A ještě raději fotí málo oděné ženy. A všechny jeho zákaznice si obrázky, které od něho dostanou domů, pochvalují, neboť po jejich zhlédnutí umí zažehnout v mužích nejednu skomírající jiskru partnerství. A jaké ženy Vlastík fotí nejraději?

Vlastimil Raška, http://www.fotoraska.com/

foto: Vlastimil Raška

No volba je jasná. Pokud budu lehce impertinentní, tak volit mezi vyhublým ženským zadkem s vrásčitým obličejem a oblými tvary ženské zadnice s celkovým mladistvým vzhledem je jako volit mezi křížalou a dobře vyzrálým melounem. Šťavnatost se cení. A navíc přistávat na prostorné ranveji je rozhodně bezpečnější a více uklidňující než se trefovat na úzkou okresku lemovanou dráty vysokého napětí.

David Holzer, osobní trenér

Absolvent Fakulty Tělesné Kultury a trojnásobný mistr světa ve sportovním aerobiku pomáhá každý den ženám, které se chtějí líbit a hlavně cítit lépe. Co nám řekl na dané téma on?

Povyprávím vám v této souvislosti příběh jedné mladé ženy, která ke mně chodila na tréninky. Bylo jí třicet, 178 cm a 51 kg. Vypadala velmi křehce, až nezdravě hubeně, ale chtěla ještě více zhubnout, aby se přiblížila modelkovským mírám a konečně si pak našla partnera, jak říkala.

V navazujícím termínu chodil cvičit jeden příjemný pán, který se párkrát přichomýtnul k naší debatě o ideálech krásy. Když se dotyčné zeptal, proč chce vypadat jako modelka, odpověděla mu, že tohle se přece mužům líbí. Marně jí vysvětloval, že většině chlapů se líbí ženy „krev a mlíko“. Nevěřila mu. Pán se zamyslel a povídá: „Běžte si půjčit pár dévédéček s pornem a podívejte se, jaké ženy v nich hrají. Dám ruku do ohně za to, že to nebudou vychrtlé modelky.“ K mému údivu příště přišla a uznala, že na tom něco bude. Ten chlapík dokázal dvěma větami to, co se mi jí nepodařilo vysvětlit za několik tréninků.

A je to. Víme vše. Zbývá snad jen dodat postřeh trenéra Davida, že mistrovsky se podařilo vybalancovat v titulku uvedené dilema například Jennifer Lopez. Má perfektně vypracovaný, velmi ženský zadek a k tomu i hezký obličej, díky kterému si může dovolit se nechat fotit i bez mejkapu.

Přejeme a nezávidíme, že? Já myslím, že pánové nás potěšili již dostatečně...

Kontakty:

Vlastimil Raška:

www.fotoraska.com

David Holzer:

www.functionalacademy.cz

Reklama