Venku se čerti žení a to je nejlepší čas pro chvilky s knížkou. Pokud vám vaše knihovna už nenabízí nic nového, podívejte se na knižní novinky, kterí vydává Knižní klub. Určitě si mezi nimi najdete svého oblíbeného autora

Zlatá brána otevřená - 2. vydání
Agatha Christie

Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není zrovna druhem zločinu, který by obvykle burcoval Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž byl stetoskop, staré flanelové kalhoty či bonboniéra, však detektivův zájem probudil, a tak si mohl Hercule Poirot poblahopřát k jedinečnému případu - k případu, který banálními krádežemi teprve začíná… a který končí skutky daleko vážnějšími a nebezpečnějšími.

Formát: 120 x 200 mm, 208 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/134229-zlata-brana-otevrena.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Co vidíme na obloze?
Stefan Seip

Průvodce po pozemské obloze, který je inspirací k tomu, abychom se častěji dívali vzhůru. Znovu a znovu lze na nebi objevovat zázraky přírody, zajímavé děje neživé přírody, nádherné fenomény, které zůstávají neobjeveny jen proto, že jen málokdy zakláníme hlavu.  Knížka doprovázená skvělými fotografiemi poskytuje praktické informace o orientaci na obloze, měře ní vzdáleností, pozorovacích pomůckách a probírá takové jevy, jako je zatmění Slunce a Měsíce, optické efekty, druhy oblaků, typy blesků, pozorování noční oblohy s hvězdnými mapkami pro jednotlivé měsíce a mnohé další.

Formát: 107 x 180 mm, 160 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Universum

Více na: http://www.bux.cz/knihy/128119-co-vidime-na-obloze.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Číslicové pohádky
Eva Bešťáková, Vlasta Baránková

Malá Jednička jde poprvé do číslicové školy a těší se, co všechno se tam naučí. V lavicích sedí samé číslice, ale největším překvapením je pan učitel Počítadlo – je vysoký, má dlouhé tenké nohy i ruce, na očích brýle, na hlavě klobouk s divnou vrtulkou a místo těla jen dřevěný rámeček se spoustou drátků a barevných kuliček! Ale je to moc hodný pán, který nejenže učí počty, ale umí o nich vyprávět i spoustu pohádek!

Bohatě ilustrovaná kniha volně navazuje na úspěšný titul Písmenkové pohádky. Děti se v ní hravou formou pomocí jednoduchých textů propojených s úkoly seznámí s číslicemi od jedné do dvaceti.

Formát: 200 x 290 mm, 88 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/125098-cislicove-pohadky.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Nejen květiny z korálků
Maria Angela Carlessiová

Mimóza, lilie, kvetoucí juka, kosatec, váza s kyticí, karafiát, náhrdelníky, oslík, ovečka, rozkvetlé stromy laděné do čtvero ročních období, podnos do kuchyně, korálkový betlém – tvorba z korálků nemá hranice a lze z nich vytvořit i originální trojrozměrné předměty.  Tato kniha odhaluje některá malá tajemství, jak bez velkého úsilí vytvořit pomocí několika nových technik navlékání korálků mnoho krásných kompozic. Zhotovení modelů je vždy popsáno jasně krok za krokem.

Formát: 170 x 240 mm, 128 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/123247-nejen-kvetiny-z-koralku.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Rozcestí
Dick Francis

Lee Morris, architekt zabývající se modernizací starých sídel, se ocitne uprostřed rodinného sporu o dědictví dostihového závodiště – vlastní totiž několik akcií areálu, které chtějí někteří z dědiců zachovat v původní podobě, jiní modernizovat, další naopak prodat. Aniž by si to stihl pořádně uvědomit, je Lee rychlým sledem okolností záhy zatažen do otevřené bitvy, v níž se naplno projeví arogance, rodová pýcha a po léta se táhnoucí vzájemná nevraživost jednotlivých členů rodiny. Aktéři sporu se neštítí uchýlit k vydírání, a dokonce ani k tupému násilí. Smrtelnému nebezpečí však není vystaven jen Lee Morris, ale i jeho malí synové…

Formát: 145 x 227 mm, 264 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/123731-rozcesti.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Fousek do kapsy
Josef Fousek

Epigramy, aforismy a myšlenky Josefa Fouska představují osobní zmapování uplynulých desetiletí. Autorova tvorba literární i písničkářská má stále své čtenáře a posluchače, neboť je aktuální a přináší satiru, často hořkou a bez jinotajů. Mnohé texty Fouskovi příznivci dobře znají, vždyť už před několika desetiletími zaznívaly v autorských blocích v divadle Semafor, později v Divadle Jiřího Grossmanna,  v klubech, na rozhlasových stanicích i na pódiích naší vlasti i za hranicemi u krajanů. Umělec měl od roku 1965 přes padesát fotografických  výstav.

Formát: 102 x 167 mm, 152 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/133367-fousek-do-kapsy.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Reklama