Většina znás začíná nový rok nový předsevzetím. Abychom své předsevzetí dodrželi více než pár dní, je důležité se zavázat kněčemu reálnému. Ženy si zpravidla do nového roku přejí něco mimořádného, proto padají závazky jako „zhubnu do léta 20 kilo“. Rozhodně je ale lepší dávat si předsevzetí mírnější a dlouhodobá. Třeba takový závazek jako „budu pravidelně a vyváženě snídat“ se velmi často projeví úbytkem hmotnosti, ale přitom není tak radikální, abychom ho hned 2. ledna přestali dodržovat.

 

Začátek nového roku je ideální dobou, kdy si najít své oblíbené méně kalorické potraviny a naučit se je pravidelně jíst. Nemusíte se zbytečně omezovat, ale vybírejte podle zdravého rozumu – šlehačkový dort asi nebude to nejzdravější, celozrnná sušenka plná cereálií bude určitě lepší. Naučte se jíst pravidelně a hlavně pozor na to, abyste během dne neměli hlad – hladověním se totiž nehubne!

 

Odborníci často zdůrazňují, že ženy, které se trápí svou váhou, dělají jednu zásadní chybu – chtějí všechno hned. Rozhodnou se, že budou držet krátkodobou drastickou dietu, při které zhubnou požadovaný počet kilogramů. Zapomínají ale, že i když se jim podaří shodit, po návratu knormálnímu jídelníčku svá kila rychle naberou zpět. Pokud tedy chcete nastálo shodit kila navíc, musíte trvale změnit jídelníček tak, aby to pro vás nebylo velké trápení – tedy najít si potraviny, které vám chutnají a jsou málo kalorické. Ideální je zařadit do jídelníčku hodně zeleniny a ovoce, celozrnných výrobků, mléčných produktů, cereálií a tekutin.

 

Jednou znejvětších dietních chyb je, že lidé pravidelně nesnídají. „Snídaně patří mezi nejdůležitější jídla dne. Po celonočním hladovění slouží kdoplnění energie, takže kdo nesnídá, bude během dopoledne více unavený a méně výkonný. Lékařské studie navíc prokazují, že u lidí, kteří nesnídají, je větší pravděpodobnost vzniku nadváhy nebo obezity,“ říká nutriční terapeutka Mgr. Karolína Hlavatá. A jak by tedy měla správná snídaně vypadat? Měla by tvořit zhruba 20–25 % denního energetického příjmu a měla by obsahovat obiloviny (například cereální sušenky), mléčný výrobek (třeba jogurt), ovoce nebo zeleninu a dostatek tekutin (ovocná šťáva zředěná vodou nebo čaj). Ideální snídaňovou kombinací jsou např. BeBe Dobré ráno sjogurtem, mléko a jablko.

 

Dejte si tedy letos lepší novoroční předsevzetí – že budete každý den vyváženě a zdravě snídat! A klidně i sladce.BeBe Dobré ráno jsou pro sladký začátek dne jako stvořené!

 

Úspěšný vstup do nového roku vám přeje značka bebe dobré ráno!

 

Čtěte také...

Jak snídají známé osobnosti?

Reklama