Ne každý má odvahu a většina lidí raději nevystupuje z davu. Pokud se vám ale trend barevných ponožek líbí, není důvod zůstávat při zemi. Důležité je, abyste se vy cítili dobře. Ukážeme vám způsoby, jak je obléci.

Ke kalhotám i k sukni
První varianta je méně odvážná. Ať zvolíte džíny nebo volné kalhoty a kouká vám kus holé kůže mezi botou a nohavicí, můžete ho vyplnit veselými ponožkami. Ty nemusí být pouze barevné, ale máte na výběr z velké škály materiálů i vzorů. Například pokud máte černý outfit a rozzáříte ho červenými ponožkami, bude to vypadat skvěle. Jak k teniskám, tak k lakovaným mokasínům. 

Pokud jste ženský typ a máte rádi sukně nebo šaty, barevné vysoké ponožky můžete klidně zvolit i k nim. Trendy je spojení šatů a bílých vysokých ponožek s volánky. A nebojte se ani podpatků.

shutterstock-2152992555.jpg
Foto: Shutterstock

Pozor, v jednu dobu byly ponožky v sandálech považovány za obrovský módní přešlap, dnes je tomu jinak a mnozí lidé to tak nosí naschvál, dokonce i některé celebrity si tento trend oblíbily.

Čemu se vyhnout
Vysoké barevné ponožky noste, jak se vám zlíbí, nic v tomto ohledu není špatně. Pamatujte si ale, že než si ponožky natáhnete, měli byste si je zkontrolovat. Pohlídejte si, že jsou bez žmolků, nejsou seprané a že v nich nemáte díru. To už by bylo opravdové faux pas. 

63c54c38bd60fblobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud se ponožky k outfitu nehodí, bude to působit úplně opačným dojmem a to tak, že nemáte vkus a prostě jste si vzali první, co jste ve skříni viděli. Pokud se bojíte, že nebudete umět vybrat správnou kombinaci, oslovte stylistku, ať vám poradí s výběrem.

Jestli nejste na křiklavé barvy, určitě je nenoste jen proto, že je to trend, a protože právě píšeme, že to vypadá dobře. Klidně se držte při zemi a zvolte střídmější barvy, vzory i styl.

Zdroj: Vogue, Mysocietysocks, Nocoldfeet