Stále tady řešíme váhu a přebytečné kilogramy, ale někdy stačí málo, abychom vypadaly štíhlejší. Důležitější než konfekční velikost je tvar naší postavy. Pokud ho správně určíme, jsme na nejlepší cestě, najít si svůj styl a vypadat skvěle. A my vám s tím v našem novém seriálu pomůžeme.

Trojúhelník. Někdy se tato postava přirovnává k tvaru hrušky

postavaČím se vyznačuje: Vaše postava je inspirovaná bohyněmi. Vaší předností je bezpochyby úžasně definovaný pas, který je ještě více zdůrazněn výraznějšími boky a plnými stehny! Často máte kulatý, lehce vystouplý zadeček, ale jsou i typy, které mají zadeček plošší. Ve srovnání s dolní polovinou těla je váš obličej, ramena, paže, poprsí a hrudní koš relativně drobnější.

Problémem mohou být dolní končetiny, protože mohou ve srovnání s horní polovinou těla působit silnějším dojmem.

Ypsilon. tento tvar se někdy připodobňuje k tvaru mrkve

postavaČím se vyznačuje? Jste opravdu krásná a máte mnoho předností! Vaše tělo je širší u ramen a směrem dolů se zužuje. Široká ramena, horní část zad a plná ňadra pro vás mohou být přínosem, pokud se s tímto potenciálem naučíte pracovat. K dosažení dokonale vyvážené siluety zaměřte svou pozornost na úzké boky a dlouhé štíhlé nohy, které by vám mohla závidět většina žen.

Ovál

postavaČím se vyznačuje: Jste vnadná a „bohatá“! Máte roztomilý obličej s tvářemi, které jsou plné. Krk je kratší, ale máte krásná plná prsa. Vaše ramena jsou širší nebo průměrná a mají tendenci být mírně pokleslá. Ruce vypadají ve srovnání s vaší horní částí trupu přiměřené, což vzhled postavy příjemně vyrovnává.

Co by vám při oblékání mohlo dělat potíže, je bříško a nedefinovaný pas. Nicméně, Vaší největší předností je spodní část těla. Vaše boky vypadají v poměru k celému tělu užší, stehna jsou vyvážená a nohy úžasně rostlé.

Obdélník

postavaČím se vyznačuje: Máte něco, co by vám ostatní ženy mohly závidět, a to celkově vyvážené tělesné proporce a atletickou postavu. Máte rovné boky, rovnoměrná stehna, vyrýsované štíhlé nohy, úžasné ruce a postavu, která je zcela v souladu se všemi částmi těla. Váš zadeček je souměrný, spíš obdélníkového tvaru.

Co vám chybí, je pocit, že nemáte ženské křivky. Váš krk je krátký, ve srovnání se zbytkem těla máte drobnější poprsí, a protože hrudní koš je výraznější, a je těžké definovat pas.

Přesýpací hodiny- nebo také kytara

postavaČím se vyznačuje: Vaše ženské křivky jsou natolik výrazné, že určitě budíte zaslouženou pozornost. Stejně jako u tvaru trojúhelníku je pas vaší největší předností. Je jasně definovaný, což vám velice pomáhá a oblečení na vás vypadá skvěle. Protože máte harmonickou siluetu, vaše ramena a poprsí působí v souladu s pěkně tvarovanými boky a zadečkem. S Vaším žensky definovaným pasem, vyrýsovanými stehny a přiměřeně štíhlýma nohama, budete určitě budit patřičnou pozornost.

Problémy, které Vás můžou při výběru oblečení potkat, jsou nepoměr mezi štíhlostí pasu a šíří boků, nebo poprsí.

Samozřejmě, že lidské tělo není geometrický útvar a existuje i spousta odchylek. Pokud jste se nenašly, nebo váháte mezi dvěma typy, nevadí, pokusím se vám poradit. Popište mi svoji postavu, nebo pošlete fotografii, a určitě na to spolu přijdeme. Čekám i na vaše dotazy, přání a připomínky.

Na co se můžete těšit příště?

Probereme si jednotlivé postavy po pořádku. Ve čtvrtek to bude tvar trojúhelníku, chcete-li hrušky. Poradíme vám, na co byste se měly zaměřit, a čeho se naopak vyvarovat. Najdeme příklad ve světe celebrit, abyste se přesvědčily, že i ony mají své mínusy, ale dokázaly je rafinovaně zakrýt, nebo z nich dokonce vytěžit maximum.


Magazín žena-in pro vás připravil ve spolupráci se Zuzanou Anai Hainallovou také tyto stylové seriály:

TAJEMSTVÍ DOKONALÉ PLETI

TAJEMSTVÍ VIZÁŽISTIKY

Reklama