Povahou celá maminka! Pokud jste si něco podobného už vyslechla, jsou dvě možnosti. Buď vás to nesmírně potěšilo, nebo naopak. Klára (36) se takového přirovnání děsila odmalička. Už tehdy si slíbila, že to nesmí dopustit. Jenže…

Asi není pěkné říct o své matce, že je, a vždycky byla nesnesitelná. Obyčejně to říkají spíš zeťové o svých tchyních. Ale v tomhle případě to je pravda. Jen kdybyste s ní nějaký čas žili! Už jako dítě jsem si slíbila, že já budu úplně jiná. A myslím, že se mi to dařilo. Jenže jak jsem poslední dobou přepracovaná a méně se hlídám, geny přece jen vystrkují růžky. A když pak svůj spontánní projev doma poslouchám, nejraději bych sama sobě nafackovala,“ svěřuje se Klára.

mum

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Tím, co na své matce vždycky nejvíc nesnášela, začíná i ona pomalu terorizovat svou vlastní rodinu. „Přistihla jsem se, že začínám používat matčin slovník i gesta! Přesně ta, která jsem na ní tak nesnášela. Každá hloupost ji dokázala rozčílit a hned zvyšovala hlas. Stačilo, abych uklidila na špatné místo hrneček. Nebo nevyrazila s košem k popelnici ihned, jakmile tento požadavek vyslovila. A bylo úplně jedno, co jsem v tu dobu dělala, klidně domácí úkol. Nic nepočkalo, její přání měla přednost. Dodnes musí být po jejím! A po mém už evidentně také. Bohužel nediriguji jen své děti, ale i manžela. A když mi třeba s něčím odmítne hned pomoci, pustím se v afektu do výčitek všeho možného a nekonečného litování se. Přesně ve stejné dikci, jako moje matka,“ vypráví Klára o svých slabinách, které začínají vyplouvat napovrch. Ona si je moc dobře uvědomuje, ale často až pozdě.

„Když mi to dojde, stáhnu se a snažím se vše převést do žertu. Jenže můj manžel není hloupý, vidí, že se začínám jeho tchyni nebezpečně podobat. Už mi to i několikrát vyčetl a já mu to vlastně ani nemám za zlé. To spíš sobě! Nenávidím se za to. Proč jen se chovám tak, jak to bytostně nesnáším? Nevím, jak se toho zbavit. Jestli to vůbec jde. A tak se snažím, abych nejdřív myslela a až pak jednala. Ne vždy to ale vyjde,“ lituje Klára.

Čtěte také:

Reklama