Čtenářka eli.emanuela musela přerušit vzdělávání ve vínech kvůli těhotenství a dětem. A nyní se chystá ve výuce pokračovat.

Dnešní téma je moc pěkné, připomnělo mi řadu krásných chvil, které jsem prožila.

Víno jsem si totiž ráda dopřávala s kamarádkami v dobách, kdy jsme ještě studovaly. Protože jsme byly jen chudé studentky, co si na brigádách moc nevydělaly, vystačily jsme si s krabicovým (červeným) vínem. Koupily jsme si k tomu colu, 2 litry za 3,90 Kč, nějaké slané mlsání a probděly celou noc u filmů. Neopily jsme se, občas se nám maličko motala hlava, ale kocovina, to nikdy. Měly jsme to jen tak, pro radost, k dotvoření atmosféry. Zavřené v pokoji jsme si svěřovaly svá dívčí tajemství a bylo nám krásně. Takový příjemný únik z reality.

Vínu jsem nikdy moc nerozuměla, nedokázala jsem ho ocenit. A o to víc jsem toužila rozlišovat jednotlivé značky, vyznat se v tom, jaký je rozdíl mezi „výběz z hroznů“ a „výběr z bobulí“. Ale chyběl učitel.

Říká se, že když je žák připraven, učitel se objeví. Nevím, nakolik jsem byla připravená, ale učitel se opravdu objevil - můj muž. Miluje víno, dokáže si ho vychutnat, na laické úrovni mu rozumí docela dobře. A neváhá za jednu lahev utratit i pár stovek, ví-li, že to víno za to stojí.

Bývaly to krásné večery, které jsme trávili spolu, s dobrým vínem, olivami a báječnými sýry, jejichž cenu jsem radši nechtěla znát. :)

Pak přišly děti - těhotenství a kojení. A já nemohla víno pít a vše, co mě manžel naučil, jsem tudíž zapomněla. Všechno ale jednou končí a já se už teď těším, až si zase spolu s manželem otevřeme lahvinku dobrého vína...

Eli.emanuela
 Tento text nebyl redakčně upraven


Chválím vás eli.emanuelo za příkladnou snahu i za příspěvek. A myslím, že to ocení i váš učitel. Protože víno se nejlépe pije ve více lidech… A jak říká klasik. Za ženou jde muž se třemi flaškami. Dvě, aby sebral odvahu pro sebe, a jednu pro ni, aby byla povolnější, potvora.

Dnešní téma dne je víno a vy:

  • Historky ze sklípků
  • Úvahy na téma víno a já
  • Příběhy z vinic a vinařství
  • Analýzy vinařského trhu
  • Pozvánky na zajímavá místa spojená s vínem
  • Propagační pamflety na vaše vinařství (bez příslibu okoštování vzorků nezveřejním)

Prostě vše co vás ve spojitosti s vínem napadne.

Na tohle vše čekám na známém redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A já slibuji, že šest nejlepších vín, která ochutnám tuto sobotu ze Svatomartinských vín, pošlu jedné z vás za příspěvek k dnešnímu tématu.

Reklama