Do kin v září dorazí nový snímek Místa režiséra Radima Špačka. Ten do filmu obsadil mladé neokoukané tváře, mezi nimi například šestadvacetiletou Johanu Matouškovou. Pro herečku z Divadla Disk a studentku DAMU je to zároveň první filmová zkušenost. „Až na pár famáckých cvičení v podstatě ano,“ řekla v rozhovoru pro magazín Žena-in.cz sympatická Johana.

Ve snímku se objeví po boku Vladimíra Polívky, syna známého mima a herce Bolka Polívky. „Prošla jsem castingem a s Vladimírem chodíme čtyři roky do stejného ročníku, takže se známe docela dobře a dlouho. Na první setkání si úplně nepamatuji, asi to bylo na přijímačkách na DAMU,“ prozradila.

johana
Johana Matoušková a Vladimír Polívka ve snímku Místa.

Film Místa se odehrává v devadesátých letech. A co si pod tou dobou vybaví? „Mně bylo v roce 1994 šest let, takže jsem to asi úplně nevnímala. Pamatuju si, že jsme se v tý době museli vystěhovat z domu, kde jsem od dětství bydlela, táta tam za komunismu dělal topiče a máma uklízečku. Pak se asi tak nějak hledala nová a smysluplnější práce. Máma začala překládat, táta odjel na čas pracovat do Ameriky a já začla chodit do školy a na tanec,“ vzpomíná herečka, který prý měla jako malá holka za idol pohádkové postavy Křemílek a Vochomůrka.

Před studiem na DAMU chodila na Taneční konzervatoř. „Proč jsem chtěla být zrovna herečkou? Tanec nemá od herectví zas tak daleko, chtěla jsem si to zkusit,“ směje se štíhlá brunetka, jež by si chtěla jednou zahrát v nějakém dobrém hororu.

johana
Zleva herec Jan Cina, Johana Matoušková a Vladimír Polívka.

Hodně českých herců se živí hraním v seriálu. Padla proto otázka, zda ji neláká taky naskočit do nekonečného seriálu. „No pokud by ho netočil třeba David Lynch, tak asi neláká,“ vtipkuje Johana Matoušková. Herečka se prý cítí lépe na divadelních prknech než před filmovou kamerou. A jestli bojuje s trémou? „Hrozně moc, jsem fakt strašnej nervák, před každym představením i natáčením se proklínam, že jsem si vybrala zrovna tohle povolání, když se tak stresuju,“ práskla na sebe.

johana
Johana Matoušková ve snímku Místa režiséra Radima Špačka.

Johana Matoušková v současné době natáčí s režisérem Petrem Zelenkou film Ztraceni v Mnichově. „Mám tam uplně mini roli, ale myslím, že ten film bude skvělej. :) Jinak od září budeme s většinou ročníku fungovat jako soubor 11:55 v novém prostoru Venuše ve Švehlovce kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Ten prostor je fakt krásnej, budeme tam přetahovat dvě představení z divadla Disk a plus by tam měly vzniknout nějaké nově. Určitě přijďte!,“ zve ná závěr Johana Matoušková.

johana
Studentka DAMU, herečka Johana Matoušková.

Film Místa je příběh o lásce, ztrátě a pomstě. Snímek vypráví příběh devatenáctiletého Adama (Vladimír Polívka) a jeho kamaráda Marka (Jan Cina), jimž je rodiště těsné, ale zároveň nevědí, kam se posunout dál. Do jejich stereotypních životů náhle vstoupí dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková), která vnáší do příběhu tajemství, napětí i touhu. Na scénu vzápětí vstupuje Annin otec (Jiří Štrébl), jenž k ní chová až nezdravě ochranitelské city. Když se trojice mladých hrdinů zaplete do krvavé rvačky, rozjíždí se nečekaný sled dramatických událostí...

Film Místa vstoupí do kin 18. září 2014.

Reklama