seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Už máte dost zásob jablek, hrušek a kořenové zeleniny, které jste si udělali a raději byste sáhli po jiných druzích čerstvého ovoce a zeleniny? I když počasí stále tolik nepřeje a teplo se zatím střídá s pořádnou zimou, blíží se čas, kdy budete moci konzumovat lokální ovoce a zeleninu. 

Proč jíst sezónní potraviny?
Pokud můžete, vždy dejte přednost lokálním potravinám před těmi dováženými. Proč?

  • Jsou levnější
  • Jsou čerstvější
  • Podporujete tím životní prostředí
  • Jsou chutnější
  • Mají lepší výživovou hodnotu
  • Přirozená podpora zdraví

Zajímavost: Podle ČSÚ je roční spotřeba ovoce na jednoho obyvatele 90 kg a zeleniny 97 kg. Podle toho sami zvažte, zda má smysl, aby bylo z většiny v zastoupení právě lokální ovoce a zelenina. 

Nejjednodušší je si pro čerstvou lokální zeleninu a ovoce dojít na farmářský trh, tam se nespletete. Pokud na něj ale z nějakého důvodu zajít nemůžete, poradíme vám, na co se zaměřit v supermarketu.

shutterstock-561975643.jpg
Foto: Shutterstock

Co budete dostupné už koncem května a během června?
Ještě na jaře (i před zmíněným obdobím) si můžete natrhat bylinky (medvědí česnek, kopřivy, kopr), sklidit jarní cibulku, hrášek nebo ředkvičky. Těšte se i na chřest, řepu a také první jahody. Na ty se většina z nás těší nejvíc, protože žádné dovážené nemají takovou barvu, chuť a sladkost jako právě ty naše.

Dále jsou z ovoce od června dostupné třešně, višně, borůvky, maliny a zmíněné jahody. Ze zeleniny si poličte na rajčata, rebarboru, červenou řepu, listový salát, špenát, mangold, brokolici, cibuli, kapustu, kedlubnu, polníček nebo rukolu. Jak můžete vidět, už na přelomu jara/léta jsou dostupné mnohé druhy.

Zdroj: spotřeba zeleniny, spotřeba ovoce, happypower, jíme jinak, akademiekvality, čsú