Posezení s rodinou a přáteli u grilu s libě vonícími lahůdkami patří k létu stejně jako koupání a dovolená. Není nad to strávit hezké chvilky s blízkými lidmi a pochutnávat si přitom na připravených delikatesách zalévaných lahodným vínem či jinými nápoji...

A nemusíte kvůli tomu jezdit ani na chatu či chalupu. Stačí vlastní dvorek či zahrada, nebo prostorná terasa. Pokud však váš byteček „jak klícka“ podobným komfortem neoplývá, nezoufejte! Při troše dobré vůle a při omezeném počtu účastníků „miniparty“ postačí i docela malinká zahrádečka nebo balkonek.

Snad nic jiného nechutná tak skvěle jako jídlo s vůní ohně. Tuto oblíbenou úpravu pokrmů člověk přivedl k dokonalosti tím, že nejprve vymyslel, jak oheň spoutat, aby mu lépe sloužil, a hned poté jej nahradil novými, sice méně romantickými, ale stejně účinnými technologiemi, které lahodné pokrmy připraví pomocí tepla z plynu nebo elektřiny.

Grilovat se dá různě. Pochutnat si můžete na pokrmech připravených v žáru řeřavých uhlíků, na elektrické ploténce, lávovém kameni či na jakékoli kamenné desce (nikdy neberte kameny od vody – při vysokých teplotách pukají a rozpadají se). Grilování – barbecue – je vlastně zhotovení jídla na roštu (v angličtině grill = rošt) a právě v létě si je můžeme vychutnat do sytosti.

Na dřevěném uhlí připravíme téměř všechno, co nás napadne: maso, ryby a mořské plody, všechny zástupce drůbeže, uzeniny, rozmanité špízy a karbanátky, ale i sýry a samozřejmě také zeleninu a ovoce.

Vše chce ale svůj čas a postup. Maso je dobré okořenit, proto je buďto předem naložte do speciálních marinád, nebo maso připravte přírodně či lehce kořeněné a dochuťte je namáčením do rozmanitých omáček, dipů a sals.

Chce to jen dodržet pár zásad a dokonalý – a hlavně velmi chutný – výsledek se zaručeně dostaví. 

 Pozor, začínáme!
• před grilováním nechte maso nějakou dobu marinovat, bude potom jemnější, křehčí a chutnější
• během pečení potírejte surovinu marinádou, aby příliš nevysychala
• upřednostňujte maso libovější, tuk z příliš prorostlého masa se přepalováním na grilu stává zdraví velmi škodlivým
• uhlí zapalujte tradičním způsobem – tedy nikoliv benzínem, lihem či jiným podpalovačem do kamen (lze zakoupit i speciální „ekologické“ podpalovače určené jen pro grilování)
• negrilujte na přímém ohni, uhlí musí pouze doutnat
• usazování škodlivin na grilovaném pokrmu předejdete, pokud ho zlehka zabalíte do alobalu – kouř k jídlu nebude mít tak snadný přístup a šťáva se přitom bude odpařovat
• tímto způsobem takto snadno a velmi chutně upravíte i přílohy – brambory a zeleninu

Při grilování samozřejmě dbejte na hygienu a na bezpečnost členů společnosti – především neposedných dětí.

Abyste si grilování s přáteli skutečně užili, připravte si dopředu vše, co budete potřebovat, abyste se pak nezdržovali zbytečnostmi, jakými je třeba donáška paliva, nápojů, nebo čištění zeleniny.

Ke grilovaným pokrmům podávejte různé druhy pečiva, čerstvou zeleninu, zeleninové nebo ovocné saláty, marinády, zálivky, bylinková másla, různé dresinky, pikantní omáčky a dipy. Dají se koupit hotové, nebo vyrobit doma.

Čtěte také: Neandrtálská grilovačka
                 Martin Zounar ulítává na grilování ryb
                 Grilování na náhrobním kameni

Stalo se u vás grilování pro letní dny pravidlem? Co nejčastěji hostům připravujete? Jak často grilujete?

Reklama