Kupte si vánoční ozdobu a Pomáhejte s námi – tato věta bude během následujících předvánočních víkendů znít v obchodech Tesco. Od zítřka totiž začíná v pořadí již sedmý ročník tradiční vánoční charitativní sbírky Pomáhejte s námi. Letos se této veřejné finanční sbírky se zúčastní 31 neziskových organizací, jejichž dobrovolníci budou v obchodech Tesco za minimální cenu 20 korun prodávat vánoční ozdoby vyrobené v chráněné dílně občanského sdružení Maják. V loňském roce vynesla vánoční charitativní sbírka Pomáhejte s námi 2 631 121,50 Kč.

Vánoční charitativní sbírka Pomáhejte s námi, která se každoročně koná po tři předvánoční víkendy, startuje letos svůj sedmý ročník. „Sbírka Pomáhejte s námi se pro naše obchody stala již tradicí. Letos se jí zúčastní 31 neziskových organizací, které patří mezi dlouholeté partnery obchodů Tesco. Díky štědrosti našich zákazníků se podařilo za šest uplynulých ročníků pro naše neziskové partnery získat přes 10 miliónů korun. Věříme, že i letos bude sbírka úspěšná,“ říká Eva Williams, ředitelka oddělení vnějších a vnitřních vztahů společnosti Tesco Stores CR a. s.

„V letošním roce se nám podařilo spojit několik prospěšných věcí. Jako prodejní předměty, které si zákazníci budou moci koupit, a přispět tak na konto některé z neziskových organizací, jsme zvolili krásné vánoční ozdoby vyrobené v chráněné dílně občanského sdružení Maják. Pokud si lidé koupí vánoční ozdobu, podpoří jak danou partnerskou neziskovou organizaci ve svém městě, tak občanské sdružení Maják, které pomáhá sociálně znevýhodněným občanům. A navíc si ještě okrášlí vánoční stromeček vkusnou jednoduchou ozdobou z přírodních materiálů,“ informuje Eva Williams. 
 
Celá částka, kterou lidé během třech předvánočních prodejních do sbírky přispějí, zůstává vždy přímo v rukou partnerské neziskové organizace. „Zákazníci obchodů Tesco zapojením do sbírky podporují neziskovou organizaci přímo ve svém městě, a pomáhají tak potřebným, kteří žijí v blízkém okolí,“ říká Eva Williams a dodává: „Sbírka má každoročně širokou podporu mezi našimi zákazníky a její výtěžek v každém následujícím roce roste. Věříme, že i letos zákazníci Tesco sbírku Pomáhejte s námi podpoří. Budeme rádi za každý, byť drobný příspěvek. I malá částka může pomoci dobré věci.“

Přispíváte na charitu? Vyhovují vám spíš podobné akce, nebo raději přispíváte trvale nějaké organizaci? Kolik procent svého platu věnujete ročně na charitu? Nebo pomáháte jinak?

Reklama