Foto: Shutterstock

Podle čínského kalendáře, který se točí v 60letých cyklech na základě 12 pozemských větví, z nichž každá představuje zvířecí rok, a pěti elementárních letech – dřeva, ohně, země, kovu a vody – je rok 2021 rokem kovového Buvola. Jupiter Lai, hongkongský astrolog, říká, že vůl je uzemněný, loajální, jemný a důvěryhodný.
 
A dobré vlastnosti vola se nenacházejí jen v čínském zvěrokruhu. Zvíře bylo po staletí zastoupeno v náboženství, umění, literatuře a populární kultuře v celé východní Asii. V Číně je Buvol považován za silné zvíře spojované se sklizní a plodností.
 
Letos bychom se měli těšit na mnoho šťastných chvil. Přínosný bude rok Buvola také pro vztahy, ať už mluvíme o přátelství, nebo lásce. Pokud přemýšlíte o založení rodiny, rok 2021 je na to ideální. Manželství započatá v tomto období budou šťastná a trvalá. Pokud jste stále nezadaní, připravte se na setkání se svou spřízněnou duší.

Jen impulzivní a nezbedné Opice nemusí mít s výběrem správného partnera zrovna štěstí. Lidé, kteří se narodili ve znamení Kozy, musí odolat nutkání utrácet velké jmění na to, aby potěšili své blízké. Nejdůležitější lekcí v roce 2021 pro ně bude, že za peníze si nemohou koupit skutečnou lásku.
 
Pokud jde o zdraví, šťastní budou Tygři a Opice, kterým by neměly hrozit žádné vážné zdravotní problémy. Draci budou často rozrušení, a proto se mohou během roku často vyčerpat. Je třeba, aby byli opatrní. Mezi hlavní příčiny jejich zdravotních problémů mohou patřit hodiny přesčasů v práci nebo probdělé noci.
 
V roce 2021 bude po zásluze dobře odměněna vykonaná práce. Energie Yin, specifická pro čínské znamení Buvola, bude trochu uštěpačná. Bude to rok, kdy plně pocítíme váhu našich povinností, rok, kdy bude nutné zdvojnásobit naše úsilí. Pro úspěch nebo udržení dobré práce bude důležité nejprve prokázat své schopnosti. Avšak nezoufejte, protože rok Buvola předpovídá nové kariérní příležitosti. Je pro to však důležité pozitivní myšlení a píle.

Během roku se mohou u všech znamení zvěrokruhu objevit problémy, ale úspěch a štěstí bude přát těm, kteří jsou flexibilní a připravení na cokoliv. Ti, kteří se narodili v roce Draka, se mohou těšit na velké zisky, pokud dobře využijí příležitostí, které se jim naskytnou. Musí být však velmi opatrní, aby se nenechali unést.

Mnoho Tygrů a Zajíců objeví nové zdroje příjmů a získá finanční nezávislost. Některým mohou dokonce doslova peníze „spadnout z nebe“. Kozy budou mít neustále nové nápady týkající se rychlých zisků, organizace vlastního podnikání a cílů, kterých bude nakonec úspěšně dosaženo. Rok Buvola přinese také hodně disciplíny. Budeme se muset naučit lépe organizovat čas.
 
Jelikož se jedná o kovový rok, druhý rok po sobě bude barvou roku bílá. Kromě ní jsou šťastnými barvami pro rok Buvola také žlutá a zelená, barvy, které ve Feng Shui přitahují prosperitu a úspěch. Chcete-li mít v tomto roce více štěstí, noste také kovové doplňky.
 
V letošním roce by nemělo dojít k žádným výbušným nebo katastrofickým událostem. Jde tedy o příznivý rok pro oživení hospodářství nebo konsolidaci a dlouhodobé investice (zejména pro vytvoření rezervního fondu pro nadcházející neproduktivní roky). Také se bude dařit krátkodobým projektům, ačkoliv bude velmi důležité je dobře naplánovat.
 
Rok kovového Buvola je také skvělý pro nastolení pořádku v rodinném životě. Pokud je v rodině klid, všechny problémy se snadno vyřeší. Pozor ale na nadměrný hněv, který může způsobit mnoho nevratných škod. Obzvláště ostražití by měli být lidé narození ve znameních zvěrokruhu s polaritou jangu (Kůň, Tygr a Pes), ale také Koza (s jinem).

Reklama