Mezinárodní festival animovaných filmů Třeboň 2010 vypukne již ve středu 28. dubna! Bude trvat pět dnů, tudíž až do neděle.

Přehlídka uvede nejnovější a zároveň nejdiskutovanější snímky z české i světové animované tvorby. Festival hostí česko-slovenskou soutěž, v české či mezinárodní premiéře uvede významné současné animované snímky a zároveň přiváží i výběr filmů, které se účastnily největších světových filmových přehlídek a jsou českému publiku jinak těžko dostupné.

Uvidíte například nejzajímavější distribuční titul s názvem Bilance (Mary a Max, Vzhůru do oblak, Příběh o Zoufálkovi, Číslo 9....), ale také filmové perly jako je disneyho Fantazie z roku 1940, krátkometrážní oscarová Logorama, Osudy dobrého vojáka Švejka očima ruských a amerických tvůrců, slavné animo Nebeští lezci (Sky crawlers) legendárního japonské režiséra Mamoru Oshî nebo sedmihodinový filmový maraton s Ovečkou Shaun.

o

Obtížněji dostupné tituly budou uvedeny v sekci Kaleidoskop (Fantastický pan Lišák, Tajemství tety Eleonor, Brendan a tajemství z Kellsu...) Promítat se bude celkem na pěti místech, letní kino bude postaveno na Masarykově náměstí, chybět nebude bohatý doprovodný program a také projekce na rybníku Svět.

Návštěva spolu s dětmi rozhodně bude stát za to!

Reklama