Společný koncert zpěvačky Feng-yűn Song a Filharmonie Hradec Králové, který se uskuteční 7. února 2008 v den příchodu čínského nového Rok myši, slavnostně zakončí první ročník Čínského festivalu v České republice.

Programem se budou prolínat čínské a moravské lidové písně s evropskou a čínskou klasikou, ale i s moderním jazzem. Spolupráce Filharmonie Hradec Králové s čínskou pěvkyní, jejichž společný úspěšný koncert na jaře roku 2006 se toho roku stal nejlepším projektem filharmonie na pomezí žánru, vyústila do přípravy hudebního alba.

„Koncertem s názvem Symfonie člověka vyvrcholí i téma Čínského festivalu, tím je sblížení kultur. Plánované CD se stejným titulem se bude produkovat z live záznamu a posluchači tak budou mít možnost prožít hudební oslavu příchodu nového čínského roku s námi. Symbolicky se tak připojí k polovině obyvatel planety Země, která příchod nového roku 7. února oslaví,“  říká zpěvačka a dramaturgyně Čínského festivalu Fen ÿun-Song.
 
Hostem unikátního projektu bude klavírista Emil Viklický, dirigentem Jan Kučera. Hudební režie koncertu a CD alba se ujal Lukáš Hurník. Koncert a doprovodný program, jehož součástí budou ukázky z tradičních oslav čínského nového roku jako čajový obřad, Lví tanec, Show bojového umění Tchai-ťi, moderuje Jaroslav Dušek. 

Program začíná v 19 hodin v sídle Filharmonie Hradce Králové, Eliščino náb. 777

Reklama