Olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle připravili pro děti ve všech krajích České Republiky sportovní klání plné zábavy a pohybu

deti

Právě v těchto dnech probíhají ve všech krajích České republiky velká sportovní setkání žáků základních a středních škol se slavnými českými olympijskými reprezentanty v čele s Romanem Šebrlem a Robertem Změlíkem. Děje se tak u příležitosti již třetího ročníku krajské části projektu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV), který si klade za cíl přiblížit dětem a mladým lidem pohyb a sport zábavnou a hravou formou.

Letos se do každého z krajských kol soutěže kvalifikovalo na 100 dětí, což je oproti loňskému roku dvacetiprocetní nárůst. „Jsme rádi, že se nám daří přesvědčit děti, že sport je zajímavý, zábavný a pro zdraví prospěšný a nezbytný způsob trávení volného času,“ říká Martina Traganová, hlavní manažerka projektu a ředitelka Nadačního fondu Romana Šebrleho, který projekt zaštiťuje a pořádá.

ovov

Mladé sportovce příjdou podpořit české olympijské hvězdy v čele s Romanem Šebrlem, který je v současné době v plné přípravě na nadcházející Olympijské hry v Londýně. Společně s Robertem Změlíkem, Šárkou Kašpárkovou, Gejzem Valentou, Annou Krausovou či Štěpánem Janečkem a jinými olympijskými legendami se na vybraných akcích představí jako patron soutěžících dětí. „Velmi si vážíme toho, že si Roman Šebrle našel v pro něj extrémně náročném období tréninků a příprav na Olympiádu chvíli a přišel podpořit sportující děti. V době, kdy se pohybu aktivně věnuje stále méně dětí školního věku je to obzvláště záslužný skutek,“ říká Martina Traganová, manažerka projektu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů.

Nejúspěšnější děti budou na závěr každého sportovního dne odměněny po vzoru Olympijských her medailemi a postupem do celorepublikového finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, které se uskuteční v září v Praze na strahovských stadionech. S prázdnou ovšem neodejde nikdo. V projektu OVOV nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se. Vítězi a odměněnými jsou tedy všechny děti, které se do akce aktivně zapojí.

Projekt Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů pokračoval týden krajskými koly v těchto městech:

  • 12. června - Ostrov nad Ohří (Karlovarský kraj)
  • 12. června - Slaný (Středočeský kraj)
  • 12. června - Litoměřice (Ústecký kraj)
  • 12. června - Ždár nad Sázavou (Vysočina)
  • 12. června - Opava (Moravskoslezský kraj)
  • 13. června - České Budějovice (Jihočeský kraj)
  • 13. června - Břeclav (Jihomoravský kraj)
  • 15. června - Moravská Třebová (Pardubický kraj)
  • 15. června - Tachov (Plzeňský kraj)
Reklama