Podzim a zima bez kabátu, to by snad ani nebylo možné. Na rozdíl od krátkých bund, s touto parádou si můžete zahrát jednoduše na dámu, stylovou ikonu, ale i romantickou duši nebo rockerku. Stačí, když si vyberete ten správný model a střih a můžete začít vytvářet šik módní kombinace.
5bd2df0b56628obrazek.png

  • Kabáty mají i skvělou ochrannou funkci. Věřte, že v zimě je vaše záda a ledviny ocení!
  • V šatníku klidně užijete kabátů více, přesto, pokud razíte cestu minimalismu, vsaďte na jednoduchý střih (rovný nebo zavinovací) v černé nebo béžové barvě.
  • Chcete-li, aby vám kabát vydržel déle jak jednu sezonu a nebyl samý žmolek, rozhodně dejte přednost kvalitě a těm nejlepším materiálům (vlna, příměs kašmíru...).
  • Pokud jste menší postavy a bojíte se, že se v kabátě „ztratíte“, nezoufejte, vyhněte se midi délkám a raději vybírejte ty, co končí nad koleny.
  • Máte-li ženské tvary a křivky, potřebujete kabát s páskem. Takový, co vám rázem vykouzlí sexy pas.
  • Holky se štíhlou nebo chlapeckou postavou si můžou vybírat podle chuti.

Trendy kabáty

Jestli chcete jít s trendy, vybraly jsme pro vás tři nejvýraznější typy kabátu. Tak pojďme na to:

V rouše beránčím

Huňaté chlupaté nebo kudrnaté kabáty, to je trend, který si zamilujete na první ponošení. Zahřeje a na těle vypadá parádně. Nosit je můžete prakticky ke všemu. Jen tomu business kostýmku příliš lichotit nebude.
kab2.jpg
Pokud chcete být opravdu in, vybírejte „medvídky“ v béžových odstínech.
A pozor: Kožíšky sluší spíše menším velikostem. Opticky totiž přidají rázem pár kil navrch.

Páni kluci

Kostky, rybí kost, pepito... k tomu rovný střih a klidně i dvouřadé zapínání. Tak vypadá kabát v pánském stylu. A ten rozhodně nesluší jen chlapům, ale zejména nám ženám. Když si pod něj obléknete například květované šaty, hned bude na světě parádní kombinace.
kab1.jpg
Doplnit jej můžete třeba kloboukem nebo koženými rukavicemi.

Péřová klasika

Sportovní prvky se o slovo hlásí už nějaký ten pátek. Chodit v lyžařské bundě do města je trochu faux pas, ale dáváte-li přednost podobným typům oblečení, pořiďte si do svého šatníku pořádný péřový kabát. Do práce v něm nechoďte, ale jako casual a víkendový kousek je to sázka na jistotu.
kab3.jpg

Také si přečtěte:

Reklama