Cesta po stopách princezny Roselly. Zachraňte zpívající princeznu z ostrova a prožijte skvělá dobrodružství ve světě exotických zvířátek!

V zoologické zahradě prožily v něděli děti s rodiči pohádkový den plný zábavných her, setkání s pohádkovými i zvířecími přáteli a spoustu legrace. Mohly shlédnout nový filmový příběh s názvem „Barbie jako Princezna z ostrova“, ve kterém se Barbie poprvé představila jako zpívající princezna Rosella. To vše ve společnosti zvířátek v zoologické zahradě.

První česky zpívající panenka Barbie!V neděli  7. října 2007, v 11–18 hodin v ZOO Praha se po stopách princezny Roselly se vypravily také známé osobnosti:

Celým programem zábavného dne provázela moderátorka Luďka Kuralová. 

V ZOO Praha se po stopách Roselly vydali:

Moderátorka Elen Černá-Valentová s dětmi Denisem a Amélií. Herečka Zdeňka Žádníková-Volencová s dcerkami Andreou a Janičkou. Moderátorka Světlana Zárubová se synem Viktorem. Herečka Sabina Laurinová s dcerou Valentýnou. Zábavné hry pro děti a rodiče

V zoologické zahradě se na Vás těší princezna Rosella i její zvířecí kamarádi. Děti mohou plnit zábavné úkoly, naučí se spoustu nového a vyzkouší si život na pustém ostrově. Mohou zpívat, vytvořit si vlastní masku, zjistí, jestli mají větší sílu než slon, zda dokáží šplhat jako opice nebo jestli mají chutě jako mlsný medvídek. Jsou moudřejší než sova? Rychlejší než klokan? To vše i spoustu dalšího poznají na dobrodružné cestě za záchranou princezny Roselly.

Kdo je princezna Rosella

Když se malá Rosella jednoho dne probudila, zjistila, že loď, na které cestovala, ztroskotala a ona se ocitla docela sama na pustém ostrově. Ujala se jí milá zvířátka, která na ostrově žila. Tehdy jí bylo 6 let. Rosella si zvířátka oblíbila a brzy se naučila všemu, co pro život s nimi potřebovala. Dokonce rozuměla i jejich řeči. Když jí bylo 16 let, objevil se na ostrově princ z daleké země. Rosella se do prince zamilovala. I jeho srdce se rozbušilo, jakmile nádhernou dívku uviděl, rozhodl se, že si ji odveze do své země a pomůže jí pátrat po její tajemné minulosti.  

 

DVD Barbie jako Princezna z ostrova

Hlavní roli princezny Roselly v novém filmu ztvárnila panenka Barbie. Její filmový kostým, krásné romantické šaty, připomínají krásu a barevnost všeho živého na ostrově, kde Rosella žije. Večery na pustém ostrově jsou jiné než ve městech, všude je hluboké ticho a slyšet je jen šumění moře a tajemné zvuky noční džungle. Film vychází na dvd s českým dabingem.

 

Více informací na: www.m-ocean.cz/barbiezostrova

 

Filmoví hrdinové a zvířecí kamarádi princezny Roselly

Princ Antonio

Když princeznu Rosellu poprvé spatřil na ostrově, nevěděl, že je princezna. Byla nádherná a moc milá, a tak se rozhodl vzít ji do svého království, aby mohli protancovat střevíčky na královském plese. Tajně doufal, že zjistí, odkud Rosella skutečně pochází. Neodolatelný, sportovní a obratný princ Antonio je fascinován prozkoumáváním a vším neznámým. Ve skutečnosti nejvíce na Roselle miluje její nepředvídatelnou a jedinečnou povahu. Společně mají úžasný smysl pro dobrodružství a zvídavost.

Královna Danielle

Královna Danielle je nádherná, elegantní, spravedlivá a bezmezně miluje svého syna, prince Antonia. Moc by si přála, aby si princ už našel nevěstu, oženil se a založil vlastní rodinu. Královna obvykle souhlasí se svým manželem, ale na svého syna má svůj vlastní názor. Také má ráda svého mazlíčka opičku Tallulah, které se věnuje každou volnou chvilku.

Král Petr

Král Petr může působit přísně, ale má hřejivý úsměv a je velmi přátelský. V jeho království jej všichni mají rádi a jsou šťastní, že jim vládne tak spravedlivý a vlídný člověk. Král věří, že ví, co je nejlepší pro jeho rodinu i pro jeho zemi. Dříve měl rád dobrodružství, přesně tuhle vášeň po něm získal jeho syn Antonio. Král se ale svých koníčků vzdal ve prospěch královských povinností. Nyní již zapomněl, jak moc miloval objevování, a proto občas nemá pochopení pro princovy výpravy.  

Zpívající princezna Luciana

Jmenuji se Luciana a jsem princezna. S mojí kamarádkou Rosellou máme mnoho společného. Obě dvě rády zpíváme a milujeme zvířátka, a proto si tolik rozumíme. Mým nejmilejším mazlíčkem je malá kočička, která je všude se mnou. Moje zlá matka mě chce provdat za každou cenu, ale já se chci vdát jedině z lásky!

 

Královna Ariana

Královna Ariana je ctižádostivá, přísná a nafintěná. Je prostého původu, vyrůstala na farmě. Stala se ale královnou a naplno se u ní projevily negativní stránky její povahy. Je to zlá žena a nechce dovolit své dceři, princezně Lucianě, aby uskutečňovala vlastní sny a myslela sama za sebe. Královna dělá všechno pro to, aby Lucianu za každou cenu provdala za prince Antonia.

Sagi

Panda červená Sagi je vůdcem zvířátek. Je chytrý, má vybrané chování. Jako ochránce Roselly je Sagi obvykle klidný, dokud ho někdo nenazve roztomilým, což způsobí, že vrčí a zabodává se do Vás pohledem, protože je raději, když si o něm všichni myslí, že je divoký a strašlivý. Je velmi vnímavý k náladám sloního mláděte, vzhled páva mu připadá legrační a opičí civilizované způsoby ho dohánějí k šílenství.

Panda červená je o trochu větší než kočka domácí a převážně žije v Himalájích v Indii a Nepálu a v jižní Číně, kde se jí říká „ohnivá liška“. Panda červená patří k ohroženým druhům a je na 19. místě na seznamu sta zvířat na světě, které jsou na pokraji vyhynutí! Je odhadováno, že celkově žije méně než 2 500 pand a počty stále klesají. Panda červená se živí bambusem a žije převážně na stromech.


Tika

Sloní mládě Tika je rozkošné a impulsilvní. Tika je žárlivá na náklonnost Roselly k princi a také se bojí, že ji už Rosella nebude tak milovat, když se provdá. Nakonec poznává, jak jejich láska roste, a tak bere rozum do hrsti a nachází si nové kamarádky. Jsou to tři princovy mladší sestry, se kterými prožívá spoustu zábavy.

Slon patří v dnešní době mezi největší žijící suchozemská zvířata. Sloni se většinou dožívají 70 let, někdy i více. V asijské kultuře jsou symbolem moudrosti a jsou proslulí svou vysokou inteligencí a neobyčejnou pamětí. Mezi lety 1970 a 1989 počet afrických slonů klesl z 1,3 milionu na 600 000 a současná situace se odhaduje tak zhruba na  400 000–660 000 slonů. V dnešní době je slon chráněným druhem a je omezeno jejich lovení, chov a obchod se slonovinou. Na 22. září připadá slavnostní den pro slony!

Azul

Azul si myslí, že všemu rozumí, a proto může každému radit. Ale omyl, sice stále někomu radí, ale většinou jsou to špatné rady. Ostatní zvířecí kamarádi jej už znají a tak vědí, že vždy musejí udělat opak toho, co jim Azul navrhuje. Azul je sice citlivý, ale umí se také pořádně ozvat a rychle se rozčílí. Je obzvláště pyšný na svůj paví ocas, který obětuje princezně Roselle na její plesové šaty.

Páv je krásné a velmi ojedinělé zvíře. Ve dne pávi hledají jídlo na zemi a v noci spí na stromech. Sameček páv bývá přezdívaný jako „pták se stovkou očí“, je známý svým extravagantním ocasem, kterým předvádí dvoření nebo námluvy. Páv je považován za domácího mazlíčka především v Asii. Pávi jsou někdy nazýváni také jako „městští hlídací psi“, protože jejich výrazný řev slouží jako varování a upozornění, že se někdo blíží.
 

Tallulah

Velmi civilizovaná bílá opička Tallulah se parádí se svou čelenkou a má ráda večeře v královské jídelně s její nejbližší a nejmilovanější královnou Daniellou. Dokonce má také svou postel v královnině pokoji a jí zásadně příborem.

Má hodně konfliktů s pandou červenou, protože cítí, že jsou tolik rozdílní. Rosella pomáhá opičce, aby se opět vrátila ke své přirozené podobě a chování. Když se opička a Rosella staly přítelkyněmi, Tallulah se stala velmi spolehlivým spojencem.

Bílá opice žije převážně na stromech, živí se ovocem, listy, semeny, ořechy, květinami, hmyzem, vajíčky a malými živočichy. Opice můžeme nalézt v mnoha zemích po celém světě. Některé země využily opic jako součást výzkumných vesmírných programů, např. USA a Francie. První opicí ve vesmíru byla Gordo, která letěla v „US Jupiter AM-13“ raketě v roce 1958. 

www.m-ocean.cz/barbiezostrova