„Zachraňte Katie před Tomem!" skandovali demonstranti, kteří stáli před divadlem, kde měla americká herečka Katie Holmesová (29) premiéru. Jsou evidentně přesvědčeni, že naivní diva padla do spárů vychytralých scientologů.

Především tedy do spárů Toma Cruise (46), kterého si vzala za muže a který je náruživým vyznavačem tohoto náboženského směru. Skupina demonstrantů přišla pozdravit všechny návštěvníky Divadla Geralda Schoenfelda, kteří dorazili na představení hry Všichni mí synové. Nevyhnul se jim ani Tom Cruise.

Protestující se soustředili na záporné aspekty kontroverzního náboženství. Na obličeje si dali masky, a jak uvádí list The Sun, skandovali: Nechceme bojkotovat Katie, nechceme bojkotovat hru. Jen protestujeme proti scientologii. Je špatná. Zabíjí lidi. Sleduje vás v noci domů. Je perverzní." Také mávali slogany jako Osvoboďte Katie, Toma si nechte!"

Tom Cruise se ve scientologii velmi významně angažuje a v Hollywoodu není sám. Mezi další přívržence tohoto kultu patří například John Travolta a Kirstey Alleyová.

 

Reklama